Kvartálne výsledky

Snažíme sa Vám každý týždeň prinášať prehľad výsledkov zaujímavých firiem, kótovaných na akciových burzách. Ako sme spomínali v článku o tohto týždňovom stručnom prehľade o finančných trhoch, investori očakávali oznámenie kvartálnych výsledkov viacerých spoločností na čele s firmami ako Box, Salesforce alebo CrowdStrike. Práve poslednú menovanú spoločnosť CrowdSrike, ktorá jedným z najväčších hráčov na trhu kybernetickej ochrany sa pozrieme v tomto článku.

Organizácia CrowdStrike prekonala očakávania Wall Street z pohľadu tržieb a zisku. V rámci zisku na akciu (EPS) spoločnosť prekonala odhady analytikov už päťkrát po sebe.

Najdôležitejšie čísla:

Výnosy: V druhom fiškálnom kvartáli roku 2024 CrowdStrike dosiahol tržby vo výške $741,6 MIL., v porovnaní s $535,2 MIL. v druhom štvrťroku fiškálneho roka 2023, čo predstavuje medziročný nárast o +37 %. Analytici odhadovali príjmy na úrovni $724,1 MIL.

Ročný opakujúci sa príjem (ARR): ARR, kľúčový ukazovateľ spoločnosti, ktorý poukazuje na ročný opakujúci sa príjem stúpol medzorčne o +37 % na 2,93 $MLD.

Prevádzkový zisk/strata: Prevádzková strata medziročne klesla z $48,3 MIL. na $15,4 MLD. 

Čistý zisk/strata: Čistý zisk v druhom kvartáli roku 2024 bol $8,5 MIL., v porovnaní so stratou $49,3 MIL. v minulom roku. Upravený zisk (non-GAAP) dosiahol $0,74 na akciu, pričom analytici prognózovali zisk $0,56 na akciu.

Voľný cash-flow: Voľný cash flow stúpol v porovnaní s minulým rokom o +16 % z $209,9 MLD. na $244,8 MIL.

„CrowdStrike v druhom štvrťroku dosiahol silný rast v meradle, ktorý prekonal naše usmernenia v horných aj spodných metrikách,“ povedal George Kurtz, prezident, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ CrowdStrike. „Natívne možnosti platformy Falcon poháňanej AI v rámci našich cloudových, identitárnych a SIEM podnikov novej generácie sú na trhu jedinečné a celkovo prispievajú k ukončeniu ARR viac ako pol miliardou dolárov. Naša platformová stratégia nás odlišuje od konkurencie, výsledkom čoho je vysoká miera výhier, pretože zákazníci rýchlo využívajú Falcon na konsolidáciu dodávateľov, nižšie TCO a dosahujú lepšie výsledky v oblasti bezpečnosti.“

Najdôležitejšie novinky:

Spoločnosť intenzívne pracuje na zlepšovaní jej novej generatívnej bezpečnostnej AI menom Charlotte, ktorá využíva najvernejšie bezpečnostné údaje na svete a neustále sa zdokonaľuje prostredníctvom ľudskej spätnej väzby od bezpečnostných analytikov hrozieb CrowdStrike, operátorov riadenej detekcie a odozvy a expertov na reakcie na incidenty.

Spoločnosť zvýšila svoj celoročný výhľad na fiškálny rok 2024. CrowdStrike predpovedá upravený zisk na akciu vo výške 2,80 až 2,84 USD a príjmy z 3,03 miliardy USD na 3,04 miliardy USD, čo je nárast oproti predchádzajúcim odhadom pre upravený zisk na akciu vo výške 2,32 až 2,43 USD a výnos z 3,00 miliardy USD na 3,04 miliardy USD

Firma predpovedá príjmy v aktuálnom štvrťroku medzi 775,4 milióna a 778,0 milióna USD, v porovnaní s priemerným odhadom analytikov 774 miliónov USD. Očakáva upravený zisk na akciu za obdobie august – október na úrovni 74 centov, čo je nad odhadmi 61 centov na akciu.

Akcie CrowdStrike


Akcie CrowdStrike si od začiatku roku pripísali už +44,5 % ale za posledný rok klesli o -13,8 %. V súčasnosti sa obchodujú na cene 148,18 USD, respektíve za 46,2 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie správy z kvartálnej sezóny

Akcie Salesforce stúpajú, firme prudko rastie ziskovosť
Akcie cloudového startupu Domo klesli o 39 % za jedeň deň
Najväčšie svetové reťazce s rekordnými ziskami
Baidu v zelených číslach, hlási oživenie v oblasti reklamy
Zoom zvyšuje prognózy tržieb aj zisku na zvyšok roka
Výsledky Palantir investory přiliš nepotěšily. Akcie zamířily do červena
Európsky fintech Adyen za jediný deň odpísal 41 % a 20 miliárd z trhovej hodnoty
Akcie Sea odpísali 29 %, firma hlási opäť červené čísla
Celkový počet predplatiteľov streamovacieho giganta Disney výrazne za očakávaniami
Akcie Robloxu odpísali 21 % po poklese denných používateľov
Paramount global postupne znižuje stratu zo streamovania
AMD oznámil solídne čísla, ale tiež prienik do umelej inteligencie
Letná výsledková sezóna očami Tomáša Vranku
Párty sa skončila. Zisk najväčších ropných spoločností sa prepadol o polovicu
Intel prekvapil Wall Street nečakaným ziskom, akcie posilňujú
Akcie Meta opäť posilňujú o 7%, rast spoločnosti opäť zrýchľuje
Impozantný nárast počtu používateľov Snapu o 50 miliónov zatienený slabými vyhliadkami
Google prekvapil silným štvrťrokom prekvapil vo všetkých smeroch, akcie posilňujú o 7%
Microsoft prekonáva prognózy napriek postupnému poklesu predaja
Výrobca čipov ASML zvyšuje celoročnú prognózu predaja, keďže dopyt v Číne zostáva silný
Akcie Netflix odpisujú 7%, investori sklamaní výhľadom spoločnosti

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokAkcie Salesforce stúpajú, firme prudko rastie ziskovosť
Ďalší článokVisa a Mastercard zvýšia poplatky na kreditných kartách, čo im ešte viac nakopne zisk
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno