Kvartálne výsledky

Tento týždeň investori očakávajú vyhlásenie kvartálnych výsledkov viacerých známych spoločností. Medzi najznámejšie patria napríklad firmy ako Palantir, Disney, Alibaba či Rivian. V dnešnom článku sa zameriame práve na spoločnosť Walt Disney.

Disney prekonala odhady Wall Street z hľadiska tržieb. Naopak firma nenaplnila očakávania analytikov z hľadiska zisku na akciu a v jednom z jej kľúčových ukazovateľov výkonnosti – Počet predplatiteľov streamovacích služieb. Akcie spoločnosti po ohlásení kvartálnych výsledkoch stúpli o 4,9 %.

Najdôležitejšie čísla:

Výnosy: V druhom kvartáli roku 2023 spoločnosť Disney zaznamenala tržby vo výške $22,3 MLD., čo predstavuje medziročný nárast +4 % oproti $21,5 MLD. v minulom roku. Analytici prognózovali tržby na úrovni $21,78 MLD.

Prevádzkový zisk: Prevádzkový zisk bol bol na úrovni $3,6 MLD. Za podobné obdobie v minulom roku spoločnosť vykázala rovnaký prevádzkový zisk.

Počet predplatiteľov: Celkový počet predplatiteľov v Disney+, ESPN+ a Hulu bol za štvrťrok 219,6 milióna, čo je výrazne pod odhadmi 230,24 milióna.

Čistý zisk: Upravený zisk na akciu klesol na $,1,03 na akciu z $,1,09 v predchádzajúcom roku.

Voľný cash flow:  Voľný cash flow medziročne stúpol z $178 MIL. na $1,6 MLD.

„Naše výsledky v tomto štvrťroku odzrkadľujú to, čo sme dosiahli vďaka bezprecedentnej transformácii, ktorú v Disney podnikáme s cieľom reštrukturalizovať spoločnosť, zlepšiť efektivitu a vrátiť kreativitu do centra nášho podnikania,“ povedal Robert A. Iger, CEO spoločnosti. „Za osem mesiacov od môjho návratu tieto dôležité zmeny vytvárajú nákladovo efektívnejší, koordinovanejší a efektívnejší prístup k našim operáciám, vďaka čomu sme na ceste k prekročeniu nášho pôvodného cieľa 5,5 miliardy dolárov v úsporách, ako aj k zlepšeniu nášho spotrebiteľského prevádzkového príjmu o približne 1 miliardu USD len za tri štvrťroky. Aj keď je stále čo robiť, som neuveriteľne presvedčený o dlhodobej trajektórii Disney kvôli práci, ktorú sme vykonali, tímu, ktorý teraz máme, a kvôli základnému základu Disney kreatívnej dokonalosti a populárnych značiek a franšíz.“

dinsey 1

Najdôležitejšie novinky:

Firma oznámila, že zvýši ceny svojich služieb Disney+ a Hulu bez reklám, ako aj zakročí proti zdieľaniu hesiel v roku 2024. Disney+ sa zvýši z 10,99 USD mesačne na 13,99 USD a Hulu sa zvýši zo 14,99 USD mesačne na 17,99 USD. Pokiaľ ide o zdieľanie hesiel, generálny riaditeľ spoločnosti Disney Bob Iger v rozhovore o zárobkoch povedal: „Aktívne skúmame spôsoby, ako riešiť zdieľanie účtov a najlepšie možnosti pre platiacich predplatiteľov, aby mohli zdieľať svoje účty s priateľmi a rodinou.“

Spoločnosť predĺžila zmluvu s generálnym riaditeľom Bobom Igerom do roku 2026, pretože chce pokračovať vo svojom prebiehajúcom pláne transformácie a hľadá nového generálneho riaditeľa. V rámci tejto transformácie Iger implementoval reštrukturalizačnú iniciatívu, ktorá zahŕňala 7 000 prepúšťaní a plánuje znížiť náklady o 5,5 miliardy USD vrátane 3 miliárd USD z obsahu.

Disney v rámci škrtov ustupuje od produkcie Marvel a Star Wars. Organizácia je tiež otvorená potenciálnemu predaju majetkového podielu v ESPN a hľadá strategického partnera, ktorý by pomohol s distribúciou a obsahom pri prechode na streamovanie. Disney je tiež otvorený predaju niektorých svojich hlavných televíznych aktív vrátane ABC, National Geographic a FX.

Organizácia pokračuje v sporoch s guvernérom Floridy Ronom DeSantisom kvôli legislatíve zakazujúcej diskusie o rodovej identite a sexuálnej orientácii v štátnych triedach. Na základe toho firma zrušila plány na projekt rozvoja kancelárií na Floride v hodnote 1 miliardy dolárov. Projekt plánoval presťahovať 2000 zamestnancov z Kalifornie na Floridu.

Akcie Disney


Akcie Disney si od začiatku roku odpísali -0,3 % a za posledných 12 mesiacov stúpli o +3,2 %. V súčasnosti sa obchodujú na cene 91,76 USD, respektíve za 40,7 násobok zisku na akciu (P/E); 120,8 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 14,8 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie správy z kvartálnej sezóny

Paramount global postupne znižuje stratu zo streamovania
AMD oznámil solídne čísla, ale tiež prienik do umelej inteligencie
Letná výsledková sezóna očami Tomáša Vranku
Párty sa skončila. Zisk najväčších ropných spoločností sa prepadol o polovicu
Intel prekvapil Wall Street nečakaným ziskom, akcie posilňujú
Akcie Meta opäť posilňujú o 7%, rast spoločnosti opäť zrýchľuje
Impozantný nárast počtu používateľov Snapu o 50 miliónov zatienený slabými vyhliadkami
Google prekvapil silným štvrťrokom prekvapil vo všetkých smeroch, akcie posilňujú o 7%
Microsoft prekonáva prognózy napriek postupnému poklesu predaja
Výrobca čipov ASML zvyšuje celoročnú prognózu predaja, keďže dopyt v Číne zostáva silný
Akcie Netflix odpisujú 7%, investori sklamaní výhľadom spoločnosti

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokPredajca luxusu Tapestry kúpi konkurenta Capri Holdings za 8,5 miliardy USD
Ďalší článokFitch, technologický sektor a prestrelené očakávania
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno