More
  Home 2022

  Krátké správy

  Organizácia McKinsey zverejnila svoj výskum, ktorý odhaduje, že metaverzum bude mať v roku 2030 hodnotu 5 biliónov dolárov, čo predstavuje obrovskú trhovú príležitosť.

  Populárny juhokórejský trhák Squid Game z dielne Netflixu sa dočká svojho alternatívneho spracovania vo forme reality show. Bude v ňom hrať o $4,56 MIL., najväčšiu výhru v histórií TV, celkovo 456 súťažiacich.

  Najväčšia kryptomenová burza Coinbase je v problémoch. V dôsledku prepadu hodnoty kryptomien a ich nižšieho obchodovania tlmí svoje expanzné plány a oznámila prepúšťanie. Jej akcie od svojej najvyššej ceny klesli už o 86%.

  Obavy z obmedzenej ponuky prevážili nad obavami ohľadom slabého dopytu v Číne, čo vyústilo do ďalšieho rastu ceny ropy. O 16 % stúpla aj cena plynu v Európe kvôli zníženiu ruských dodávok a meškania dodávok skvapalneného plynu z USA.

  Kryptomenová burza Coinbase Global zruší 1100 pracovných miest, čo zodpovedá 18 % jej pracovnej sily. Snaží sa znížiť náklady v období poklesu finančných trhov.

  Na slovenský trh dnes vstúpil posledný veľký streamingový hráč. Okrem Netflixu, HBO Max, Amazon Prime Video a Apple TV+ sa už dá pozerať aj Disney+.

  Stock Split: Predstavenstvo spoločnosti Shopify schválilo rozdelenie akcií v pomere 10:1. Akcie po oznámení stúpli o 5,6% na $308,74.

  Online predajca áut Cazoo prepustí 750 ľudí, čo je 15% celkovej pracovnej sily. Snaží sa šetriť hotovosť v súvislosti s rastúcou infláciou a úrokmi či problémami v dodávateľskom reťazci.

  Najväčšia európska burza Euronext na budúci mesiac spustí európsky technologický index na podporu sektora, ktorý zaostáva za konkurenciou v USA. Súčasťou akciového indexu bude 108 firiem.

  Kvartálne výsledky: Tržby firmy Samsara oproti minulému roku stúpli o 63% na $142,6 MIL., strata dosiahla -$70,2 MIL., resp. -$0,14 na akciu.