More
  Home 2022

  Krátké správy

  Insiderské nakupovanie: Generálny ridiateľ spoločnosti Starbucks, Howard Schultz, využil prudký pokles ceny akcií spoločnosti na nákup 137,5 tisíc akcií za priemernú cenu $72,67.

  Rast britskej ekonomiky sa v 1. štvrťroku spomalil na 0,8%, čakal sa lepší výsledok. Tempo medzikvartálneho rastu HDP sa zvoľnilo z 1,3 % v závere vlaňajška.

  Kvartálne výsledky: Akcie Beyond Meat sa dostali prvýkrát pod cenu IPO po slabých výsledkoch v Q1 22, keď strata sa vyšplhala takmer na úroveň tržieb.

  Kvartálne výsledky: Akcie Coupang prudko stúpli po prekonaní analytických odhadov, keď tržby podniku stúpli o 21,6% na $5,11 MLD. a strata sa znížila z -$0,68 na -$0,12 na akciu.

  Insiderské nakupovanie: Generálny riaditeľ spoločnosti Shopify Toni Luke oznámil, že podal príkaz na kúpu akcií za $10 MIL.

  Apple pri včerajšom poklese akcií nakrátko prišiel o post najhodnotnejšej spoločnosti sveta voči ropému gigantovi Saudi Aramco.

  Videoherná spoločnosť Roblox zaznamenala v Q1 22 rast tržieb o 39% na $537,1 MIL., avšak strata sa medziročne navýšila. Akcie firmy klesajú o ďalších 7%.

  Akcie Unity Software strácajú v rozšírenom obchodovaní 30% po tom, čo výsledky firmy boli v súlade s očakávaniami analytikov, ale výhľad manažmentu bol slabý.

  Automobilka Toyota Motor zaznamenala rekordný celoročný zisk 2,85 BIL. japonských jenov (€20,75 MLD. ). To bolo o 26,9 % viac ako v predchádzajúcom fiškálnom roku

  Spoločnosť Sony zvýšila za uplynulý finančný rok prevádzkový zisk o 26% na rekordných €8,7 MLD. Slabší výkon v oblasti predaja hier vynahradila najmä filmová divízia so svojím hitom Spider Man.