Čierny piatok pre akcie Domo

Akcionári spoločnosti Domo, ktorí mali ťažký piatok sa mohli prebudiť do nepríjemného začiatku víkendu. Akcie totiž v závere týždňa odpísali až -39 % po tom, čo firma vykázala svoje kvartálne výsledky za 2. kvartál. Tie boli v skutočnosti lepšie, ako sa očakávalo. Upravená strata sa znížila medziročne na 0,02 USD na akciu pri príjmoch vo výške 79,7 miliónov USD. Priemerný odhad analytikov počítal so stratou 0,09 USD na akciu a tržbami na úrovni 78,9 miliónov USD. Kde je teda problém? Vo výhľade.

Tržby podniku medziročne vzrástli o 5 %, čo je vzhľadom na predchádzajúce miery rastu nízke číslo, ale manažment sa snaží znížiť svoje straty, čo ide na úkor rýchlejšieho rastu príjmov. Horšie však na tom je ukazovateľ RPO, ktorý vyjadruje zostávajúce záväzky plnenia zo strany zákazníkov, sa zvýšil len o 2 %, čo naznačuje ďalšie spomalenie rastu na minimálne hodnoty.

To potvrdil aj nelichotivý výhľad manažmentu, ktorý investorov vôbec nenadchol. V 3. štvrťroku by Domo malo dosiahnuť príjmy v rozmedzí 78,5 až 79,5 miliónov USD. Strata by mala dosiahnuť 0,10 a 0,14 USD. V minuloročnom štvrťroku firma vykázala tržby vo výške 79 miliónov dolárov a upravenú čistú stratu vo výške 0,13 dolára. Za celý rok manažment ráta s tržbami v rozmedzí 316 miliónov až 320 miliónov USD, čo naznačuje medziročný rast približne o 3 % a stratou 0,39 až 0,47 USD na akciu. Domo tak mierne zhoršilo výhľad na celý rok. Analytici rátali s príjmami 325,5 miliónov USD a stratou 0,36 USD na akciu.

Domo

Domo je softvérová firma, ktorá poskytuje cloudovú platformu pre podnikovú inteligenciu (BI) a analýzu dát. Spoločnosť bola založená v roku 2010 Joshom Jamesom a má sídlo v USA. Cieľom platformy Domo je pomáhať firmám zhromažďovať, organizovať a analyzovať ich dáta z rôznych zdrojov, poskytovať poznatky a vizualizácie, ktoré môžu pomôcť v procese rozhodovania.

Platforma je navrhnutá tak, aby bola používateľsky prístupná a umožňovala ne-technickým používateľom vytvárať vlastné informačné tabuľky a správy bez potreby veľkej technickej odbornosti. Funkcie platformy Domo zahŕňajú integráciu dát, nástroje na vizualizáciu, prediktívnu analýzu a schopnosti spolupráce.

Akcie Domo


Akcie Domo po oznámení kvartálnych výsledkov odpísali až -39 % a vymazali tak mierne rasty z predchádzajúcich mesiacov. Od začiatku roka akcie klesli o -39 % a od svojej najvyššej cenovej úrovne z augusta 2021 až -85 %. Pri súčasnej cene akcií 10,80 USD sa akcie Domo obchodujú za 1,2 násobok ročných tržieb na akciu (P/S). Trhová kapitalizácia firmy klesla na 390 miliónov USD, čím sa radí medzi mikro-kapitalizované spoločnosti.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokAkcie 3M vzrástli po vysporiadaní sa s žalobou za 5,5 miliardy USD
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno