Kvartálne výsledky

Tento týždeň investori očakávajú vyhlásenie kvartálnych výsledkov viacerých známych spoločností. Medzi najznámejšie patria napríklad firmy ako Meta, Alphabet, Spotify, Visa či Chevron. V tomto článku sa však pozrieme na americkú firmu Snap. Vlastník aplikácie na odosielanie fotografií, spoločnosť Snap svojimi kvartálnymi výsledkami prekonal očakávania analytikov z hľadiska počtu aktívnych používateľov a zaznamenal nižšiu stratu ako predpokladala Wall Street. Akcie spoločnosti zareagovali na zverejnenie štvrťročných výsledkov poklesom v rozšírenom obchodovaní o -18 %.

Najdôležitejšie čísla

Výnosy: V druhom kvartáli roku 2023 firma Snap zaznamenala tržby vo výške $1,07 MIL., oproti $1,1 MIL. z predchádzajúceho roku, čo predstavuje medziročný pokles o -4 %. Aj napriek poklesu firma prekonala odhady analytikov o 1,9 %.

Prevádzkový zisk/strata: Prevádzková strata oproti rovnakému obdobiu z predchádzajúceho roka vzrástla o +1% z $400,1 MIL. na $404,4 MIL

352219548 1441518563308747 3621047948273605189 n

Čistý zisk/strata: Čistá strata sa medziročne znížila o 11 %, z $422 MIL. na $377 MIL.

Počet používateľov: Počet denných aktívnych používateľov sa medziročne zvýšil o +14 % na 397 miliónov, čo predstavuje medziročný nárast o 50 miliónov.

Cash Flow: Voľný cash flow klesol z $147 MIL. na $119 MIL.

„Sme nadšení z pokroku, ktorý sme dosiahli pri poskytovaní zvýšenej návratnosti investícií našim reklamným partnerom, rozširovaní našej komunity na 397 miliónov aktívnych používateľov denne a dosahovaní viac ako 4 miliónov predplatiteľov Snapchat+,“ povedal Evan Spiegel, CEO.

Impozantný nárast počtu používateľov Snapu o 50 miliónov, zatienený slabými vyhliadkami

Najdôležitejšie novinky

Celkový čas strávený sledovaním obsahu Spotlight sa medziročne viac ako strojnásobil a Spotlight dosiahol v 2. štvrťroku v priemere viac ako 400 miliónov aktívnych používateľov mesačne, čo predstavuje medziročný nárast o +51 %.

Od spustenia My AI, chatbota spoločnosti, viac ako 150 miliónov ľudí poslalo viac ako 10 miliárd správ. To z chatbota My AI robí jedného z najväčších spotrebiteľských chatbotov súčasnosti. Firma predstavila My AI Snaps pre predplatiteľov Snapchat+, čo umožňuje predplatiteľom posielať Snapy do My AI a získať späť Snap. Firma tiež rozšírila ich program zdieľania Stories na viacerých autorov, čo pomôže väčšiemu počtu ľudí budovať firmy na Snapchate a umožňuje im vytvárať obsah pre jednotlivé komunity.

Americká organizácia prijala nových mediálnych partnerov a obnovila niektoré globálne dohody, keďže podľa slov generálneho riaditeľa, chce pokračovať v rozširovaní ponuky lokálneho obsahu, vrátane ITV vo Veľkej Británii, ProSieben v Nemecku, Network 18 v Indii a ESPN v Holandsku.

Nový model optimalizácie nákupu prispel k viac ako 40 % štvrťročnému nárastu konverzií z nákupu. Kombinácia vylepšení infraštruktúry strojového učenia (ML) a systémov na hodnotenie a optimalizáciu reklám viedla k relevantnejším reklamám a medzikvartálnemu nárastu konverzií súvisiacich s nákupom o viac ako 30 %. Vylepšenia tiež pomohli spoločnosti Snap zvýšiť celkový počet inzerentov na ich platforme.

Aplikácia Snapchat spoločnosti prilákala stovky miliónov používateľov vďaka svojim veselým fotografickým filtrom a novému chatbotu poháňanému AI, ktorý dokáže odpovedať na otázky. Má však problémy s neustálym rastom príjmov a dobehnutím konkurentov, ako sú Meta Platformy vlastníka Facebooku, ktoré oslovujú oveľa väčšie publikum, čo vyvoláva otázky od analytikov a investorov o jej stratégii.

Vedenie podniku zároveň poskytlo svoj výhľad na ďalší štvrťrok. Manažment očakáva, že odhadované tržby v treťom štvrťroku budú 1,07 miliardy až 1,13 miliardy USD. Analytici očakávajú príjmy vo výške 1,13 miliardy USD, čo je na hornom konci orientačného rozpätia. Počet aktívnych denných používateľov v treťom štvrťroku firma odhaduje na 405 miliónov. Podobne to odhaduje aj Wall Street, ktorá predikuje 406,2 milióna používateľov.

Akcie Snap


Akcie Snap si od začiatku roku pripísali +41,4 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +31 %. V súčasnosti sa akcie spoločnosti obchodujú za 12,51 USD. Pri tejto cene sa akcie obchodujú za 347,4 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie správy z kvartálnej sezóny

Google prekvapil silným štvrťrokom prekvapil vo všetkých smeroch, akcie posilňujú o 7%
Microsoft prekonáva prognózy napriek postupnému poklesu predaja
Výrobca čipov ASML zvyšuje celoročnú prognózu predaja, keďže dopyt v Číne zostáva silný
Akcie Netflix odpisujú 7%, investori sklamaní výhľadom spoločnosti

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokGoogle prekvapil silným štvrťrokom vo všetkých smeroch, akcie posilňujú o 7%
Ďalší článokHarmonic Trading: Užitočný nástroj pre traderov a investorov
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno