Kvartálne výsledky

Snažíme sa Vám každý týždeň prinášať prehľad výsledkov zaujímavých firiem, kótovaných na akciových burzách. Ako sme spomínali v článku o tohto týždňovom stručnom prehľade o finančných trhoch, investori očakávali oznámenie kvartálnych výsledkov viacerých spoločností na čele s firmami ako Intuit, Splunk, Workday, Salesforce alebo CrowdStrike. Práve poslednú menovanú spoločnosť CrowdSrike, ktorá je jedným z najväčších hráčov na trhu kybernetickej ochrany sa pozrieme v tomto článku.

Americká spoločnosť, ktorej aktuálna trhová kapitalizácia činí takmer 57 miliárd USD, v posledných kvartálnych výsledkoch prekonala očakávania analytikov, pretože rastúca počítačová kriminalita, obavy o súkromie a vysokoprofilové hacky podnietili dopyt po produktoch kybernetickej bezpečnosti. Po uverejnení posledných kvartálnych výsledkoch spoločnosti, v ktorých prekonala odhady analytikov z pohľadu zisku na akciu a príjmov, na akciovom trhu akcie CrowdStrike vzrástli o +10,4%.

Najdôležitejšie čísla:

Celkové príjmy boli 786,0 milióna USD, čo predstavuje nárast o 35 % v porovnaní s 580,9 milióna USD v treťom štvrťroku fiškálneho roka 2023, pričom analytici očakávali príjmy na úrovni 777 milióna USD. Prevádzkový príjem bol 3,2 milióna USD v porovnaní so stratou 56,4 milióna USD v minulom roku. Čistý zisk pripadajúci na CrowdStrike bol 26,7 milióna USD v porovnaní so stratou 55,0 milióna USD z pred roka. Čistý zisk na akciu podľa GAAP, bol 0,11 USD v porovnaní so stratou 0,24 USD v treťom štvrťroku fiškálneho roka 2023 a podľa Non-GAAP pripadal čistý zisk na akciu spoločnosti 0,82 USD v porovnaní s 0,40 USD čo predstavuje 105 % nárast oproti minulému roku. Analytici očakávali upravený zisk na akciu na úrovni 0,74 USD.

CrowdStrike kvartálne výsledky

„Rekordný tretí štvrťrok CrowdStrike prekonal očakávania a priniesol nové míľniky v rámci podnikania, čistý nový rast ARR sa zrýchlil na rekordných 223 miliónov USD a končiace ARR prekonalo 3 miliardy USD, čím sa CrowdStrike stal najrýchlejším a jediným dodávateľom softvéru pre kybernetickú bezpečnosť v histórii, ktorý dosiahol tento míľnik, “ povedal George Kurtz, prezident, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ CrowdStrike.

Najdôležitejšie novinky

Celkové príjmy boli 786,0 milióna USD, čo predstavuje nárast o 35 % v porovnaní s 580,9 milióna USD v treťom štvrťroku fiškálneho roka 2023. Príjmy z predplatného boli 733,5 milióna USD, čo predstavuje nárast o 34 % v porovnaní s 547,4 milióna USD v treťom štvrťroku fiškálneho roka 2023.

Ročný opakujúci sa príjem (ARR), ktorý je jedným z hlavných kľúčových ukazovateľov, sa medziročne zvýšil o 35 % a k 31. októbru 2023 vzrástol na 3,15 miliardy USD, z čoho 223,1 milióna USD predstavovalo čisté nové ARR pridané v tomto štvrťroku. Metrika ARR (Annual Recurring Revenue) je finančný ukazovateľ, ktorý sa používa na meranie predvídateľného a opakujúceho sa príjmu spoločnosti z predplatného alebo opakujúcich sa zákazníckych platieb za jej produkty alebo služby za jedno kalendárne rok.

Čistá hotovosť vygenerovaná z operácií bola 273,5 milióna USD v porovnaní s 242,9 milióna USD v treťom štvrťroku fiškálneho roka 2023. Voľný peňažný tok bol 239,0 milióna USD v porovnaní so 174,1 milióna USD v treťom štvrťroku fiškálneho roku 2023.
Hotovosť, peňažné ekvivalenty a krátkodobé investície boli k 31. októbru 2023 3,17 miliardy USD.

Pre aktuálny štvrťrok končiaci sa v januári CrowdStrike predpovedal príjmy vo výške 838,3 milióna USD v strede orientačného bodu, tesne nad odhadmi 837 miliónov USD. Predstavitelia firmy teraz vidia celoročný zisk na akciu (EPS) vo výške 2,95 až 2,96 USD a príjmy približne 3,05 miliardy USD v porovnaní s predchádzajúcim odhadom EPS vo výške 2,80 až 2,84 USD a výnosmi v rozsahu 3,03 až 3,04 miliardy USD.

CrowdStrike konkuruje Microsoftu a iným na trhu ochrany „koncových bodov“. Nástroje zabezpečenia koncových bodov zisťujú malvér na prenosných počítačoch, mobilných telefónoch a iných zariadeniach, ktoré pristupujú k podnikovým sieťam.Spoločnosti sme sa venovali bližšie v našom článku 3 kyberbezpečnostné akcie, ktoré by nemali chýbať na tvojom watchliste.

Akcie CrowdStrike


Akcie CrowdStrike si od začiatku roku pripísali už +105,6 %. V súčasnosti sa obchodujú na cene 212,3 USD, respektíve za 62,9 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie správy z kvartálnej sezóny

Ako sa darilo firme ARM v jej vôbec prvom štvrťroku na Wall Street?
Akcie Trade Desk odpísali 28 %, výhľad ukázal, že trh s reklamou sa úplne nezotavil
Disney so silným rastom používateľov i zisku avizuje ďalšie úspory, akcie sa odrážajú od dna
Matka Game of Thrones, Warner Bros. Discovery, zaznamenala prepad akcií o takmer 20 %
Ryanair po rekordnom zisku sľubuje investorom dividendu
Apple porazil očakávania, ale problémom je výhľad, akcie klesajú o 3 %
Akcie firmy Palantir na roztrhanie, pripisujú 17 % po zlepšení celoročného výhľadu
PayPal zvyšuje výhľad a akcie sa odrážajú od dna
Najcennejšia európska firma Novo Nordisk zvýšila zisk o 56 % vďaka lieku na chudnutie
Výrobca čipov AMD prekonal odhady Wall Street, jeho čip na umelú inteligenciu bude generovať miliardy
Erste ve 3Q překonala očekávání na úrovni čistého zisku. Hlavním pozitivem je navýšený výhled
Enphase Energy čelí problémom so solárnou energiou, slabá prognóza tržieb poslala akcie dole o 15 %
Prepad luxusu sa zintenzívňuje, Kering s najväčším poklesom tržieb od roku 2020
Zisk ropných gigantov Exxon Mobil a Chevron po oznámení mega-akvizícií stúpol
Meta so silnými výsledkami vďaka výnosom z reklamy a efektívnemu znižovaniu nákladov
Alphabet poráža odhady Wall Street, akcie však kvôli slabému cloudu klesli o 6,7 %
Znižovanie cien automobilky Tesla si vyžiadalo svoju daň na ziskoch, akcie klesajú o 7 %
Netflix po rekordnom kvartáli a veľkom raste používateľov posilňuje o 12 %
JP Morgan a Wells Fargo zvýšili zisk, banky ťažia z vyšších úrokov
Zisk Samsungu za 3. štvrťrok prekonal očakávania
Európske luxusné akcie strácajú svoj lesk, zaznamenali najväčší prepad od roku 2020
Ďalšie kvartálne správy v našich krátkych správach a na sociálnych sieťach FB a IG

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokAnalýza akcie Apple: Inovace, které definují budoucnost
Ďalší článokGeneral Motors plánuje spätný odkúp akcií v hodnote 10 miliárd USD a zvýšenie dividendy o 33 %
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno