Kvartálne výsledky Enphase Energy

Akcie firmy Enphase Energy klesli v piatok o takmer 15 %, po oznámení kvartálnych výsledkoch za tretí štvrťrok 2023. Predstavitelia spoločnosti predpokladali, že súčasné spomalenie predaja solárnych produktov bude trvať až do prvého štvrťroka 2024. Tržby výrobcu solárnych zariadení za tretí štvrťrok prekonali očakávania. Zisk na akciu bol 1,02 USD, zatiaľ čo analytici očakávali 1,01 USD.

Prognóza manažmentu týkajúca sa predaja za štvrtý štvrťrok však bola sklamaním a ukázala, že solárna energia je stále v poklese. Enphase predpokladal tržby vo výške 300 miliónov až 350 miliónov USD, čo je výrazne pod očakávaniami analytikov vo výške 579 miliónov usd.

Zásoby solárnej energie už týždne klesajú, pretože menej majiteľov domov inštaluje strešné solárne systémy. Mnohé z nich odradili vysoké úroky, ktoré predražujú veľké kapitálové nákupy. V Kalifornii vďaka novým pravidlám je pridávanie solárnej energie menej cenovo konkurencieschopné s inými druhmi elektriny. A v Európe na predaj zavážili aj ekonomické tlaky, povedal generálny riaditeľ Enphase Badri Kothandaraman.

„V Európe sme zaznamenali výrazné zníženie dopytu,“ povedal na margo zisku spoločnosti. Kothandaraman je však optimistický, že trend v Európe sa nakoniec otočí. „Veríme, že stiahnutie v Európe bude dočasné,“ povedal.

Enphase Energy

Americká spoločnosť Enphase Energy spôsobila revolúciu v spôsobe využívania, distribúcie a riadenia solárnej energie, vďaka čomu je presvedčivou voľbou pre investorov, ktorí chcú zosúladiť svoje portfóliá s globálnym posunom smerom k udržateľnosti. Firma funguje na jedinečnom obchodnom modeli, ktorý sa sústreďuje okolo solárnych mikroinvertorov a riešení energetického manažmentu.

Na rozdiel od tradičných solárnych systémov, ktoré využívajú jeden centrálny invertor na premenu jednosmerného (jednosmerného prúdu) energie zo solárnych panelov na striedavú (striedavý prúd) elektrinu pre domácnosti, Enphase využíva mikroinvertory. Tieto mikroinvertory sú inštalované na každom solárnom paneli, čo umožňuje optimalizáciu jednotlivých panelov. Táto technológia maximalizuje produkciu energie a spoľahlivosť systému aj v menej ako ideálnych podmienkach.

Jedným z kľúčových aspektov obchodného modelu Enphase je jej záväzok k energetickému manažmentu. Spoločnosť poskytuje pokročilé monitorovacie a riadiace systémy, ktoré umožňujú majiteľom domov a podnikom lepšie spravovať svoje solárne energetické systémy. To nielen zvyšuje účinnosť solárneho nastavenia, ale tiež umožňuje používateľom získať cenné informácie o modeloch spotreby energie.

Akcie Enphase Energy


Akcie firmy Enphase Energy, od začiatku roka klesli o -67,6 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 82,1 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 20.7 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 13,8 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 14,5 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokPrepad luxusu sa zintenzívňuje, Kering s najväčším poklesom tržieb od roku 2020
Ďalší článokZbrojárske akcie: 25 najväčších obranných spoločností na svete
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno