Kvartálne výsledky

Kvartálne sezóna pokračuje a po nabitom minulom týždni, začiatok tohto odštartoval bombou v podaní holandskej firmy Philips, ktorá si pripísala takmer 50 %. Dnes nás čaká viacero známych titulov na burze, pričom môžeme spomenúť najmä firmy ako
McDonald’s, Starbucks, Coca-Cola, Amazon, Eli Lilly, PayPal či AMD. Včera po zatvorení trhov sa o slovo prihlásila aj známa mediálna spoločnosť, ktorá má za sebou bohatú históriu produkcie mnohých významných filmov a televíznych seriálov. Niektoré z najznámejších filmov a seriálov, ktoré stoja za spoločnosťou Paramount Global, sú Star Trek, Transformers či Mission: Impossible.

Firma, ktorá bola založená už v roku 1912, ako jedna z prvých v Hollywoode, je v poslednej dobe terčom viacerých špekulácií o fúzií. Nedávno sa objavili správy o tom, že Paramount Global vstupuje do záverečných rozhovorov o zlúčení so spoločnosťou Skydance. Okrem Skydancu o zábavný podnik prejavili záujem aj Apollo Global Management či Warner Bros. Discovery. Manažment firmy nedávno odmietol ponuku 26 miliárd USD od Apolla.

V súčasnosti sa rokuje medzi dvoma stranami a tak investori dúfali, že sa dozvedia niečo viac v rámci kvartálnych výsledkov spoločnosti za prvý kvartál 2024. Slušné výsledky boli podporené vysielaním Super Bowlu vo februári a užšími stratami zo streamovania. Akcie v reakcií na správu vzrástli o +2,1 %.

Najdôležitejšie čísla

Mediálna spoločnosť zaznamenala významný rast platených predplatiteľov. Paramount+ pridal 3,7 milióna predplatiteľov a v súčasnosti má 71,2 miliónov globálnych predplatiteľov, čo je o takmer 19 % viac, ako v minulom roku a viac ako očakávala Wall Street. Tržby spoločnosti za 1. štvrťrok 2024 boli na úrovni 7,68 miliardy USD, čo predstavuje 5,8 % medziročný rast. Tržby boli mierne pod očakávaniami analytikov, ktorí predpovedali 7,73 miliárd USD. Tržby z reklamy vzrástli o 14 %, podporované vysielaním Super Bowlu v februári.

Paramount Global medziročne stiahol prevádzkovú stratu z 1,2 miliardy USD z pred roka na 0,42 miliardy USD v tomto roku. Strata zo streamovania za štvrťrok sa zmenšila na 286 miliónov USD, čo je menej ako odhady analytikov 347,1 milióna USD. Čistá strata predstavovala 0,55 miliardy USD, v minulom roku bola na úrovni 1,12 miliardy USD. Strata na akciu predstavovala 88 centov, čo je výrazne menej ako v rovnakom období minulého roka, keď bola na úrovni 1,81 centov na akciu. Voľný cash flow dosiahol úroveň 0,21 miliardy USD.

Producent Indiana Jones či Krsného otca, Paramount Global, odvolal generálneho riaditeľa
Zdroj: Paramount Global IR

Najdôležitejšie novinky

Paramount Global odvolal generálneho riaditeľa Boba Bakisha a do funkcie vymenoval výkonný výbor, keďže predstavenstvo vyjednáva o možnej zmene kontroly spoločnosti. Podľa pondelňajšieho vyhlásenia budú spoločnosť riadiť traja najvyšší výkonní predstavitelia Paramountu, Brian Robbins, vedúci oddelenia filmov a detského programovania, Chris McCarthy, riaditeľ Showtime/MTV, a George Cheeks, ktorý vedie CBS.

Paramount vedie exkluzívne rokovania so Skydance a snaží sa rozvíjať svoje streamovacie podnikanie v čase, keď čelí tvrdej konkurencii od Netflixu a Walt Disneyho, keď klesá sledovanosť káblového televízneho vysielania. Podľa nedávnych správ je Paramount v pokročilých rokovaniach o svojom potenciálnom zlúčení, zatiaľ čo CEO mediálnej spoločnosti Bob Bakish plánuje svoj odchod. Analytik spoločnosti Third Bridge Group Jamie Lumley upozorňuje, že časovanie odchodu CEO „by mohlo potenciálne ovplyvniť“, či dohoda prejde.

Taktiež dopĺňa, že je ťažké predpovedať, či fúzia prejde. Zlúčenie by podľa neho mohlo potenciálne priniesť výhody akcionárom, avšak zaznamenal veľký odpor zo strany bežných akcionárov. Lumley tiež vyjadruje obavy, že aj keby rokovania pokračovali a obe strany by došli k dohode, základné problémy „by mohli pretrvávať“, pretože chýba „jasný plán“, ako tieto problémy riešiť.

Akcie Paramount Global


Akcie firmy od začiatku roka klesli o -14,9 % a za posledných 12 mesiacov dokonca o -47,7 % a aktuálne sa obchodujú za 12,2 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 9 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 9,8 násobok EV/EBITDA. Súčasná trhová kapitalizácia firmy je 8,4 miliardy USD. Dividendový výnos je na úrovni 1,63 %.

Ďalšie výsledky z tejto kvartálnej sezóny

Ako sa darilo ropným gigantom v prvom kvartáli tohto roku?
Majiteľ značiek Dove či Rexona, Unilever, hlási návrat spotrebiteľov
Intel výrazne zaostáva, akcie v tomto roku klesli o tretinu
Google s historicky prvou dividendou, zvyšuje tiež buyback o 70 miliárd USD
Najhodnotnejšia firma na svete Microsoft prekonáva odhady, cloud zrýchľuje
Meta odpisuje 15 %, Zuckerberg: „múdri akcionári ostanú“
Boeing hlási prvý pokles tržieb za viac ako 2 roky, poráža však očakávania
Visa prekonáva očakávania, spotrebitelia míňajú aj napriek vysokej inflácií
Tesla s prvým poklesom tržieb v histórii, zisk klesol o polovicu
SAP myslí na budúcnosť, budovanie AI a prevádzková efektivita
Netflix s najlepším začiatkom roka od 2020, akcie však padajú o 6 %
TSMC: zlepšenie výhľadu a rast marcových tržieb najlepší za 2 roky, bude to stačiť?
Najhodnotnejší módny dom na svete LVMH so solídnymi predajmi
Výsledky ASML sklamaním, európsky klenot sľubuje oživenie v druhej polovici roka
Americké banky odštartovali výsledkovú sezónu, Wall Street ožíva

Ďalšie kvartálne výsledky v krátkych správach a na našich sociálnych sieťach
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokFrancúzske firmy realizujú rekordné buybacky. Čo na to vláda?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno