More

  Apollo ponúka 11 miliárd USD za hollywoodske štúdio Paramount. Predaj štúdia by znamenal rozdelenie Paramount Global, mediálneho giganta, ktorý vlastní aj súbor televíznych sietí, vrátane CBS, MTV a Nickelodeon.

  Apollo ponúka 11 miliárd USD za hollywoodske štúdio Paramount. Predaj štúdia by znamenal rozdelenie Paramount Global, mediálneho giganta, ktorý vlastní aj súbor televíznych sietí, vrátane CBS, MTV a Nickelodeon.

  Apollo s ponukou

  Apollo Global Management ponúkol kúpu hollywoodskeho štúdia Paramount Global za približne 11 miliárd USD. Cena prekračuje súčasnú trhovú hodnotu spoločnosti aramount Global, ktorá má dve triedy akcií, ktoré spolu sú hodnotené na viac ako 8 miliárd USD. Nehlasovacie akcie triedy B Paramountu vzrástli o 12 % na 12,51 USD. Paramount má tiež dlh vo výške približne 15 miliárd USD.

  Predaj štúdia by znamenal rozdelenie Paramount Global, mediálneho giganta, ktorý vlastní aj súbor televíznych sietí, vrátane CBS, MTV a Nickelodeon. Rodina Redstoneovcov, ktorá kontroluje spoločnosť, nie je naklonená postupnému predaju. Považuje totiž štúdiá, siete a svoju streamovaciu službu Paramount+ za udržať jednotnými.

  Predsedkyňa predstavenstva Shari Redstone a jej zástupcovia sa namiesto toho zamýšľajú nad predajom svojej rodinnej holdingovej spoločnosti National Amusements, ktorá kontroluje Paramount, nezávislému producentovi Davidovi Ellisonovi. Jeho spoločnosť Skydance Media, partner spoločnosti vo filmoch ako Top Gun: Maverick, by sa potom spojila s Paramountom. Ellison je synom miliardára Larryho Ellisona, spoluzakladateľa Oracle.

  Firma Apollo Global Management je globálna investičná spoločnosť so sídlom v New Yorku, zameraná na správu alternatívnych investícií. Je známa svojimi aktivitami v oblastiach private equity, dlhopisov, nehnuteľností a infraštruktúry. Apollo spravuje portfólio aktív v hodnote miliárd dolárov a poskytuje investičné služby pre inštitucionálnych investičných klientov a jednotlivcov po celom svete.

  V súčasnosti má firma Apollo trhovú kapitalizáciu 64,5 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +93,6 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 113,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.


  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.