Kvartálne výsledky

Snažíme sa Vám každý týždeň prinášať prehľad výsledkov zaujímavých firiem, kótovaných na akciových burzách. Ako sme spomínali v článku o tohto týždňovom stručnom prehľade o finančných trhoch, investori očakávali oznámenie kvartálnych výsledkov viacerých spoločností na čele s firmami ako Box, Salesforce alebo CrowdStrike. Práve poslednú menovanú spoločnosť CrowdSrike, ktorá jedným z najväčších hráčov na trhu kybernetickej ochrany sa pozrieme v tomto článku. Po posledných kvartálnych výsledkov sa akcie spoločnosti prepadli o -19 % na 2,5 ročné minimum, z dôvodu minuloročného spomaľovania v softvérovom odvetví.

Organizáica CrowdStrike prekonala očakávania Wall Street z pohľadu tržieb a zisku. V rámci zisku na akciu (EPS) spoločnosť prekonala odhady analytikov už štyrikrát po sebe. Akcie firmy sa aj napriek tomu po oznámení výsledkoch v rozšírenom obchodovaní na akciovom trhu klesli o -11,6 % na 141,60USD.

Najdôležitejšie čísla:

Výnosy: V prvom fiškálnom kvartáli roku 2024 CrowdStrike dosiahol tržby vo výške $692,6 MIL., čo predstavuje medziročný nárast o +42 %. Analytici prognózovali tržby na úrovni $677 MIL.

Ročný opakujúci sa príjem (ARR): ARR, kľúčový ukazovateľ spoločnosti, ktorý poukazuje na ročný opakujúci sa príjem stúpol medzorčne o +42 % na 2,73 $MLD.

Prevádzkový zisk/strata: Prevádzková strata medziročne klesla z $23,9 MIL. na $19,5, MLD. 

Čistý zisk/strata: Čistý zisk v prvom kvartáli roku 2024 bol $0,5 MIL., v porovnaní so stratou $31,5, MIL. v minulom roku. Upravený zisk (non-GAAP) dosiahol $0,57 na akciu, pričom analytici prognózovali zisk $0,50 na akciu.

Voľný cash-flow: Voľný cash flow stúpol v porovnaní s minulým rokom o +43 % z $158 MLD. na $227 MIL.

„Výsledky CrowdStrike za prvý štvrťrok prekročili naše kľúčové metriky a dosiahli nové finančné míľniky, čím priniesli víťaznú kombináciu rastu, ziskovosti a voľného peňažného toku vo veľkom rozsahu,“ povedal George Kurtz, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ CrowdStrike. „Naše vedúce postavenie pri využívaní AI na dosiahnutie lepších výsledkov v oblasti bezpečnosti a konsolidáciu výdavkov na bezpečnosť strategicky umiestňuje CrowdStrike k víťazstvu na našich trhoch.“

Najdôležitejšie novinky:

Spoločnosť predstavila novú generatívnu bezpečnostnú AI menom Charlotte, ktorá využíva najvernejšie bezpečnostné údaje na svete a neustále sa zdokonaľuje prostredníctvom ľudskej spätnej väzby od bezpečnostných analytikov hrozieb CrowdStrike, operátorov riadenej detekcie a odozvy a expertov na reakcie na incidenty.

CrowdStrike oznámilo viacero významných spolupráci, napríklad s AWS (Amazon Web Services) spolupracujú na vývoji nových výkonných aplikácií generatívnej AI, ktoré zákazníkom pomôžu urýchliť ich cesty do cloudu, zabezpečenia a AI. Začala sa nová spolupráca s Abnormal Security, poprednou platformou na zabezpečenie e-mailov založenou na umelej inteligencii.

Podnik tiež predstavil CrowdStream, funkciu natívnej platformy, ktorá priamo spája akýkoľvek zdroj údajov s platformou CrowdStrike Falcon pomocou technológie sledovateľnosti Cribl. Pre aktuálny štvrťrok končiaci sa v júli CrowdStrike v polovici svojho výhľadu predpovedal príjem 722 miliónov USD, pričom odhady dosahujú 719 miliónov USD.

Akcie CrowdStrike


Akcie CrowdStrike si od začiatku roku pripísali už +54,9% ale za posledný rok klesli o -8,1 %. V súčasnosti sa obchodujú na cene 160,02 USD, respektíve za 55 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie správy z kvartálnej sezóny:

Nvidia roztrhala všetky predpoklady vďaka AI, akcie stúpajú o 25 %
Snowflake už druhýkrát znížil odhad rastu, akcie sa prudko prepadajú
Walmart so silným štvrťrokom z hľadiska príjmov a prevádzkového zisku
Palantir si za týždeň pripísal 33 %, Wall Street ohromená komentármi ohľadom AI
Počet predplatiteľov streamovacieho giganta Walt Disney prvýkrát klesol
Akcie PayPal klesli najnižšie od roku 2017 aj napriek solídnym číslam
Airbnb podľa kľúčového ukazovateľa s najlepším štvrťrokom v histórii, tržby stúpli o 20 %
Airbus po prvom štvrťroku zaostáva za očakávaniami, sľubuje však rýchlejšie dodávky na konci roka
Ropný gigant Chevron prekonal očakávania trhu, keďže zisk v 1. štvrťroku prudko vzrástol
Meta rozdrtila očakávania analytikov, akcie smerujú nahor o 12%
Microsoft prekonal očakávania analytikov z Wall Street a ich zisk na akciu sa medziročne zvýšil o 10 %
Google prekonal očakávania trhov a ohlásil odkup akcií za 70 miliárd USD
SAP ukázal silu cloudového podnikania a potvrdil optimistické ciele
Tesla smeruje opäť nadol, nižšie ceny vozidiel si vyžiadali daň
ASML ako najcennejšia európska technologická firma naďalej prudko rastie
Akcie chirurgo-robotickej spoločnosti Intuitive Surgical rastú o 7% vďaka silnému štvrťroku
Netflix pridal menej používateľov ako sa čakalo a avizuje skoré ukončenie zdieľania účtov
Porsche s rekordným rastom predaja v prvom štvrťroku
Slabý dopyt po technológiách oslabuje príjmy čipového obra TSMC
Ďalšie správy možno nájsť v našich krátkych správach a na sociálnych sieťach.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokPlug Power postaví vo Fínsku vodíkové závody v hodnote 6 miliárd USD
Ďalší článokIndexu S&P 500 sa darí, ale jeho rast ťahá iba 20 akcií
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno