Výstavba závodov

Americký výrobca vodíkových palivových systémov Plug Power uviedol, že má v úmysle postaviť 3 závody vo Fínsku, ktoré budú stáť približne 6 miliárd USD na výrobu zeleného vodíka a čpavku pre európsky trh. Firma potvrdila, že rokuje s potenciálnymi finančnými investormi. Jej cieľom je nájsť priemyselných partnerov na zabezpečenie odberu pre jej plánovanú výrobu pred konečným investičným rozhodnutím, ktorý by sa mal začať realizovať v rokoch v rokoch 2025-2026.

Podnik strávil 2 roky hľadaním správnych miest po celom svete, povedal generálny riaditeľ Andy Marsh. „Keď sa pozriete na fínsku sieť, je už z 87 % obnoviteľná. Vďaka tomu je výroba zeleného vodíka skutočne oveľa jednoduchšia a priamočiarejšia,“ povedal Marsh. Z celkovej investície by 25 % pochádzalo vo forme vlastného imania a 75 % z dlhu, dodal.

Spoločnosť uviedla, že zabezpečila prístup k pozemkom v blízkosti troch prístavných miest na výstavbu závodu na kvapalný vodík a čpavok, zariadenia na výrobu vodíka pre zelenú oceľ a miesta na výrobu vodíka na prepravu. Firma by podľa neho zamestnávala približne 1000 ľudí a produkovala približne 850 ton vodíka denne.

Zelený vodík

Zelený vodík je často propagovaný ako budúcnosť energetiky, keďže flexibilné palivo s nulovými emisiami sa dá použiť na dopravu a výrobu elektriny. Zhruba pred rokom spoločnosť uzavrela významnú spoluprácu s firmou Amazon. Dohoda mala zabezpečiť dostatok energie pre 30 000 vysokozdvižných vozíkov alebo 800 ťažkých nákladných vozidiel.

Plug Power nadviazal okrem Amazonu aj spoluprácu s inými významnými spoločnosťami, ako sú napríklad Airbus, Walmart, Home Depot a BMW, s cieľom nasadiť ich technológiu palivových článkov v rôznych aplikáciách. Okrem sektora manipulácie s materiálom skúma Plug Power aj príležitosti v iných odvetviach, ako je cestná a terénna doprava, dátové centrá a stacionárne energetické systém

Plug Power

Plug Power je organizácia ktorá sa špecializuje na poskytovanie systémov a riešení vodíkových palivových článkov pre rôzne aplikácie, predovšetkým v odvetví manipulácie s materiálom a dopravy. Primárnym zameraním Plug Power je nahradenie tradičných olovených batérií vodíkovými palivovými článkami na napájanie elektrických vozidiel a iných zariadení.

Energetickej spoločnosti sa v posledných rokoch darí rýchlo zvyšovať príjmy vďaka rastu dopytu po zelených technológiách a energiách, ale zároveň je hlbko stratová, pričom červené čísla sa neustále navyšujú.

Akcie Plug Power


Akcie Plug Power od začiatku roka klesli o -27,4 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -50,7 %. V súčasnosti sa akcie firmy obchodujú za 8,84 USD.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokČína zvažuje nové stimuly pre technologické firmy kvôli slabému oživeniu
Ďalší článokCrowdStrike prekonal odhady, akcie však znovu v prepade
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno