Investičné weby

V tomto článku sme sa rozhodli pozrieť na weby o investovaní, ktoré pomáhajú tisícom investorom po celom svete vrátane nás zhromaždovať dôležité údaje o akciách, ale aj iných typoch investovania. Ich využívanie spraví Vašu prácu efektívnejšími.

GuruFocus

Veľmi prehľadný nástroj nielen na analýzu akcií. Web jednoducho zobrazuje jednotlivé dôležité ukazovatele podľa ich významu (finančná sila podniku, ocenenie akcií, rentabilita, rast,…); obsahuje rôzne historické údaje ako aj analytické predpoklady. Obsahuje zároveň kalkulačku na ocenenie akcií metódou diskontovaného cash flowu, insiderské obchodovanie a mnoho ďalších dôležitých informácií. Z nášho pohľadu ide o najkomplexnejšiu stránku, ktorá Vám pomôže dať základný obraz o akciách jednotlivých firiem.

StockCircle

Rozhodne nie je chybou inšpirovať sa portfóliami úspešnejších investorov. Logicky najsledovanejším je „Veštec z Omahy“ – Warren Buffet, avšak inšpiratívnych investorov s dlhodobo výbornými výsledkami je omnoho viac. Tejto téme sme sa venovali v našom samostatnom článku 10 investorov, ktorých kroky sa oplatí sledovať + ako ich sledovať. Nástrojov ako sa pozrieť na jednotlivé pozície úspešných investorov, ich kompletné portfólio či výkon je viacero, ale my odporúčame StockCircle. Táto stránka je veľmi prehľadná a jednoduchá.

Investičné weby - Stock Circle
Investičné weby – Stock Circle

finviz

Finviz odkazuje na finančnú vizualizáciu a zahŕňa viacero veľmi užitočných nástrojov. Najpoužívanejším je „Screener“, kde si môžete vyhľadať spoločnosti na základe stanovených kritérií ako burza, krajina, výška trhovej kapitalizácie, dividendový výnos, odvetvie a mnoho ďalších. Ak napr. hľadáte konkrétne nejakú európsku energetickú spoločnosť s dividendovým výnosom nad 4 % ročne a nízkym pomerom P/E, viete kde ako ju nájsť. Perlička? Finviz je slovenský projekt Juraja Ďuriša.

Earnings Whispers

Každý akciový investor zažíva raz za štvrťrok „malý sviatok“ v podobe zverejnenia kvartálnych výsledkov firmou, ktorú má v portfóliu. Zverejnenie štvrťročných čísel spoločnosťami vyvoláva na akciových trhov často prudké výkyvy, najmä ak podnik verejnosť prekvapí či už pozitívne alebo negatívne. Web Earnings Whispers pravidelne zverejňuje zoznam s tými najočakávenejšími kvartálnymi výsledkami, ktoré sú v danom týždni na programe. Tiež si môžete pozrieť aké výsledky možno očakávať od podniku, resp. sentiment investorov.

FB IMG 1675602253905
Najlepšie investičné weby – EarningsWhispers

UCITS ETFs

Stránka UCITS ETFs obsahuje zoznam ETF fondov so skratkou UCITS, čo znamená, že sú dostupné na obchodovanie aj pre obyvateľov EÚ v podobe podkladového aktíva. Na stránke možno preskúmať ETF podľa charakteru alebo podľa vydávateľa. Keď už si nájdete konkrétny vhodný fond, môžete si pozrieť jeho zloženie, stratégiu, výkonnosť a ďalšie kľúčové informácie.

Finance Yahoo

Finance Yahoo predstavuje skvelý a veľmi komplexný inštrument pre rôzne typy investorov. Nezameriava sa iba na akcie, ale aj na ETF, komodity či kryptomeny. Ponúka taktiež širokú škálu funkcií, od výkonnostných grafov, najdôležitejších noviniek z finančného sveta, účtovných závierok spoločností až kľúčové štatistiky investičných aktív. My využívame Finance Yahoo najmä na sledovanie noviniek a mobilnú aplikáciu na sledovanie svojho portfólia.

Zacks

Medzi investičné weby, ktoré sa oplatí sledovať patrí aj Zacks. Zacks je výskumná organizácia, ktorá tiež ponúka široké portfólio služieb od analytických správ, odhadov, „screenera“, podcastov až po kalendár s kvartálnymi výsledkami či vzdelávanie. My využívame Zacks najmä na sledovanie analytických odhadov na najbližší štvrťrok, rok a 2 roky z hľadiska tržieb i zisku.

Investičné weby - Zacks
Investičné weby – Zacks

Investopedia

Investopedia je web zameraný prioritne na vzdelávanie a v menšej miere na novinky zo sveta investovania. Ak však máte nejakú nezodpovedanú otázku či už na položky v účtovníckych výkazoch spoločností alebo na jednotlivé finančné ukazovatel, odpoveď pravdepodobne nájdete na investopedii. Okrem vzdelávania a noviniek stránka ponúka tiež zaujímavé náhľady do jednotlivých firiem typu ako zarába IBM, 5 najziskovejších produktov Apple, atď. stránky o investovaní

Seeking Alpha

Seeking Alpha poskytuje používateľom široké spektrum možností od vzdelávania, sledovania portfólia, porovnávania akcií, noviniek až po „screener“. Špecifickou službou Seeking Alpha je možnosť písať vlastné články a náhľady ohľadom trhu, konkrétnych spoločností či iných inštrumentov. Autori sú za úspešné články s vysokou čítanosťou zároveň odmeňovaní.

Akcie.sk

Samozrejme nerobíme si ilúzie, že do tohto zoznamu patríme. Ale radi by sme sa. Robíme to, čo nám čas dovolí a veríme, že raz dokážeme pokrývať všetky najdôležitejšie správy, zverejňovať zaujímavé analýzy a ďalší prínosný obsah. weby o investovaní

Pozri tiež:

Úrokové sadzby a investovanie: vplyv sadzieb na akcie, dlhopisy či komodity
Investovanie do akcií v roku 2023: Oplatí sa investovať do akcií?
TOP 10: Investičné weby, ktoré by mal poznať každý investor
Investovanie pre deti – aká stratégia je najlepšia?
10 investorov, ktorých kroky sa oplatí sledovať + ako ich sledovať
Investovanie do akcií v roku 2023
Investovanie a investície v roku 2023 – Toto sú vaše možnosti
Čo sú ETF fondy? Kompletný sprievodca investovania do ETF pre rok 2023
Cez koho investovať? Porovnanie brokerov 2023
Ako ohrozujú akciové kompenzácie tvoje investície?
Čo je to ESG investovanie a prečo vytvára jedinečnú šancu pre Európu?
Vstup na burzu cez SPAC. Čo je to a aké prináša výhody?
Daň z akcií a ETF – ako zdaniť príjmy z investovania do cenných papierov v roku 2022
Ziskové marže: hrubá, operatívna, čistá, aký je medzi nimi rozdiel?
Pravidlo 72 a jeho využitie nielen v investovaní
Ukazovateľ EV/EBITDA a jeho využitie pri analýze akcií
Ukazovateľ P/FCF a jeho využitie v investovaní
Ukazovateľ P/E a jeho využitie v investovaní
Analýza finančného zdravia a sily spoločnosti. Ako na to?
Čo znamená pojem dividendový aristokrat + aktuálny zoznam 65 akcií

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
Predchádzajúci článokXTB Research patrí medzi najlepšie analytické tímy na svete
Ďalší článokEkonomické spomalenie sa dotklo aj Google, ale ten naďalej rastie
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno