Analytici XTB dopadli najlepšie vo svojich prognózach pre menové páry CEE. Na základe celkovej presnosti analýz sa ukázalo, že XTB je aj v tomto ohľade na popredných priečkach globálneho rebríčka.

Rebríčky vytvorené agentúrou Bloomberg sú považované za najvyššie uznanie vo finančnom priemysle. Sú aktualizované štvrťročne a zahŕňajú prognózy zverejňované najväčšími globálnymi finančnými inštitúciami, vrátane Barclays, BNP Paribas, JP Morgan ai. Najnovšie vydanie rebríčka bolo zverejnené na konci druhého štvrťroka roku 2022 a obsahuje najpresnejšie predpovede za posledných 12 mesiacov.

Spoločnosť XTB sa v tomto globálnom prieskume agentúry Bloomberg umiestnila na 2. mieste v kategórii G10 a na 3. mieste v kategórii 13 Majors. Okrem toho výskumný tím XTB tiež preukázal kvalitu svojich predpovedí pre rozvíjajúce sa trhy. Najlepšie dopadli vo svojich prognózach pre menové páry CEE: EURPLN, USDCZK, EURHUF. Vďaka tomu sa umiestnili na 3. pozícii v rebríčku predpovedí rozvíjajúcich sa trhov.

image 2

Charakteristickým rysom XTB je edukácia a poskytovanie bohatej obsahovej bázy úplne zadarmo, a to nielen klientom XTB, ale aj širokej verejnosti. Na webe XTB, sociálnych sieťach či v samotnej investičnej platforme nájdete celý rad trhových analýz, správ, živých vysielaní atď. K znalostiam analytikov XTB má prístup každý – spoločnosť každý deň poskytuje klientom aj verejnosti novú porciu zaujímavého a dôležitého obsahu. Najmä v Čechách a na Slovensku patrí XTB k najaktívnejším tvorcom v oblasti kapitálových trhov a investícií, o čom svedčí tak sekcia správ z trhov na hlavnom webe XTB, ako aj sociálne siete, najmä YouTube kanál spoločnosti.

Kontakt:

Michael Kopta – Regional Marketing Manager (CZ/SK/HU)E-mail:michael.kopta@xtb.cz;

Tel.: +420 736 224 319

www.facebook.com/xtbczsk

www.twitter.com/xtbczsk

www.instagram.com/xtbczsk/

www.youtube.com/user/xtbczsk

O XTB

Skupina XTB je medzinárodný poskytovateľ obchodných a investičných produktov, služieb a technologických riešení. Subjekty skupiny XTB sú pod dohľadom najväčších svetových regulátorov, vrátane FCA, CySEC a KNF. Už viac ako 17 rokov poskytuje skupina XTB retailovým investorom okamžitý prístup na stovky trhov po celom svete. XTB je fintech spoločnosť založená na dôvere, technológii a podpore. Od roku 2004 skupina XTB rozširuje svoje podnikanie, ktoré teraz pokrýva 13 hlavných trhov v Európe, Latinskej Amerike a Ázii, a získala si dôveru viac ako 500 000 zákazníkov. Pomocou svojich vlastných oceňovaných platforiem xStation a xStation Mobile ponúkajú subjekty skupiny XTB prístup k viac ako 5 400 finančným nástrojom, vrátane fyzických akcií, ETF a CFD pre Forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptomeny. Prostredníctvom X Open Hub poskytuje XTB popredné technológie finančným inštitúciám po celom svete. Viac sa dozviete na www.xtb.com

xtb
Predchádzajúci článokMicrosoft a Google sú poslednými Big techmi, ktoré zastavujú nábor zamestnancov
Ďalší článokTOP 10: Investičné weby, ktoré by mal poznať každý investor
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno