Wells Fargo: S&P 500 na 5 535 bodov

Wall Street pokračuje v zvyšovaní cieľovej úrovne pre S&P 500 na rok 2024, keďže zisky a rast imponujú investorom. Najväčším býkom na Wall Street je po novom Well Fargo. Vzhľadom na očakávanú cest FEDu smerom k znižovaniu úrokových sadzieb viacero investičných domov zvýšili cieľ benchmarkového indexu. Americký akciový index S&P 500 nedávno dosiahol historický míľnik a prvýkrát v histórií prekročil hranicu 5200 bodov. Viacero investičných bánk menilo svoje postoje k cieľovej hodnote S&P 500. Naposledy to boli Barclays či Bank of America.

Christopher Harvey z Wells Fargo oznámil zvýšenie koncoročného cieľ pre S&P 500 na 5 535 zo 4 625. Ide o najvyšší dopyt po indexe S&P 500 ku koncu roka medzi stratégmi a odzrkadľuje to asi 6 % nárast oproti súčasne cene indexu. Investičná banka tak preskočila v predpovediach investičnú firmu Oppenheimer, ktorá koncom marca taktiež zvyšovala koncový cieľ pre S&P 500. Harvey je presvedčený, že súčasná situácia na trhu prinútila investorov prehliadať vysoké ocenenie akcií. To podľa neho poskytne akciám ďalší priestor na rast.

„Býčí trh, sekulárny rast AI a koncentrácia indexov posunuli pozornosť investorov od tradičných mier relatívneho oceňovania smerom k dlhodobejšiemu rastu a diskontným metrikám,“ napísal Harvey. „Hranice ocenenia investorov sa znížili a časové horizonty sa od roku 2023 v dôsledku tohto sekulárneho optimizmu predĺžili.“⁠

image 17

Prvý kvartál nového roka sa nesie v znamení býka, aspoň teda na akciovom trhu. Kto je ale skutočným víťazom? Veľa sa písalo o tom, ako akcie „Magnificent 7“ tento rok posunuli trh takmer samy. Avšak ako sme už písali vyššie, trhy nepoháňali len veľké technológie. V skutočnosti viac ako 70 % akcií v indexe S&P 500 dosiahlo v roku 2024 zisky, pričom len 138 spoločností indexu stratilo pôdu pod nohami.

Wells Fargo s najoptimistickejším scenárom pre S&P 500

Poďme sa spoločne pozrieť na tie najvýkonnejšie tituly v rámci S&P 500. Asi nie je veľkým prekvapením, že najlepšie sa zatiaľ darí najnovšiemu prírastku S&P 500, firme Super Micro Computer. Firma je jedným z víťazov ošiaľu okolo umelej inteligencie. Jeho akcie za posledných 12 mesiacov stúpli takmer deväťnásobne a v roku 2024 dosiahli rast +270 %Super Micro hrá dôležitú úlohu v odvetví čipov pre dátové centrá tým, že transformuje hardvér od spoločností ako Nvidia na spotrebiteľské počítače, ktoré podniky môžu využiť na ukladanie dát a školenie aplikácií umelej inteligencie. Práve Nvidia je druhou najvýkonnejšou spoločnosťou v rámci tohto indexu, keď si v prvom kvartáli pripísala +83,5 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokSľubné správy v boji proti rakovine: Akcie firmy Moderna rastú
Ďalší článokTSMC je na roztrhanie, výrobca čipov hlási najvyšší rast tržieb za viac ako rok
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno