Akcie Super Micro vzrástli za posledný rok o takmer 600 %

Akcie Super Micro Computer pokračujú v roku 2024 v raste, keď stúpli od začiatku roka o +67 %. Za posledných 12 mesiacov akcie stúpli takmer šesťnásobne. Zatiaľ čo spoločnosť už nie je taká lacná ako na začiatku minulého roka, môže profitovať z úspechu svojich dodávateľov hardvéru a svojich vlastných inovácií v oblasti modernizácie dátových centier.

Super Micro hrá dôležitú úlohu v odvetví čipov dátových centier tým, že mení hardvér od spoločností ako Nvidia na spotrebiteľské počítače, ktoré podniky môžu použiť na ukladanie dát a školenie aplikácií umelej inteligencie. Rastúci dopyt po čipoch umelej inteligencie zvýšil jeho úspech. Vedenie firmy preto zvýšilo výhľad pre druhý fiškálny štvrťrok z najlepšieho scenára 2,9 miliardy USD na rozmedzie medzi 3,6 miliardy až 3,65 miliardy USD. Firma je tiež obľúbená v sektore vedeckého výskumu a vývoja, kde sa využíva na spracovanie a analýzu veľkých objemov údajov a na výpočtové operácie s vysokým výkonom. O úspechu firmy sme písali aj v článku TOP 50 akcií za rok 2023:

Samozrejme, že obchodný model spoločnosti z neho robí veľmi závislého na hardvérových dodávkach od jeho partnerov. No prevádzky dátových centier sa stávajú čoraz náročnejšími. Spoločnosť by tak mohla generovať stále väčšie príjmy z tekutých chladiacich systémov, ktoré pomáhajú klientom predchádzať poškodeniu ich hardvéru od tepla. Firma len za posledný rok zvýšila trhovú hodnotu o viac ako 260 % a v tomto roku už o 104 %. Súčasná trhová kapitalizácia firmy je 32,4 miliardy USD, pričom na konci roku 2023 bola na úrovni približne 15,8 miliardy USD.

Analytici z Rosenblatt Securities veria, že v priebehu času by mohla spoločnosť poskytnúť potrebnú diverzifikáciu. S pomerom forward P/E 35 sú akcie Super Micro podobne drahé ako index Nasdaq-100 s forward P/E 22, čím sa stávajú relatívne cenovo dostupné, podľa tohto ukazovateľa. V štvrťročnej správe Super Micro uviedol, že jeho čistý predaj za tento kvartál bude medzi 3,7 miliardami až 4,1 miliardami USD. Toto rozpätie bolo oveľa vyššie než priemerné odhady analytikov vo výške 2,87 miliardy USD.

Super Micro Computer

Firma Super Micro Computer, známa aj pod skratkou Supermicro, je americká spoločnosť zameraná na výrobu hardvéru pre dátové centrá a serverové riešenia. Hlavným poslaním spoločnosti je poskytovať kvalitné a vysoko výkonné počítačové systémy a komponenty pre podnikových zákazníkov a dátové centrá.

Firma vyrába širokú škálu produktov, vrátane serverov, serverových dosiek, pamäťových riešení, úložných riešení, sieťových produktov a ďalších komponentov pre dátové centrá. Spoločnosť je známa pre svoje inovatívne riešenia v oblasti serverového hardvéru, vrátane výkonných a energeticky efektívnych serverových dosiek a systémov. Medzi zákazníkmi sú firmy ako NASA či japonská spoločnosť NEC.

Okrem toho, že vyrába serverový hardvér, organizácia sa tiež špecializuje na modernizáciu dátových centier a poskytovanie riešení pre umelú inteligenciu (AI). Pomáha podnikom a organizáciám s ukladaním dát, bežnými operáciami a školením aplikácií umelej inteligencie. Spoločnosť má široké portfólio produktov a riešení a jej hardware sa používa v rôznych odvetviach, vrátane vedeckého výskumu, finančných služieb, telekomunikácií a iných. Jej produkty a riešenia majú za cieľ poskytovať vysoký výkon, spoľahlivosť a efektívnosť pre svojich zákazníkov v oblasti dátových centier a serverových aplikácií.

Akcie Super Micro


Akcie firmy Super Micro za posledných 12 mesiacov vzrástli o +596,6 % a v súčasnosti sa obchodujú na hodnote 579,6 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 45,3 násobok zisku na akciu (P/E), 20,8 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 35,4 násobok EV/EBITDA. Trhová kapitalizácia spoločnosti je 32,4 miliardy USD.Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie jednotlivých spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich 
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokNajhodnotnejšia biofarmaceutická firma na svete Eli Lilly hlási silný dopyt
Ďalší článokAkcie Fortinet po zverejnení výsledkov rastú o 8 % a dobiehajú zameškané
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno