More

  Bank of America zvyšuje odhad ziskov na akciu pre S&P 500. V marci BofA zvýšila svoj cieľ pre S&P 500 na tento rok na 5400 bodov. Čím sa pridala k najoptimistickejším prognózam na Wall Street.

  Bank of America zvyšuje odhad ziskov na akciu pre S&P 500. V marci BofA zvýšila svoj cieľ pre S&P 500 na tento rok na 5400 bodov. Čím sa pridala k najoptimistickejším prognózam na Wall Street.

  Bank of America zvyšuje odhad zisku S&P 500

  Podľa stratégov Bank of America S&P 500 vzrastie viac ako sa pôvodne očakávalo. Tento rast bude poháňaný globálnym hospodárskym rozvojom a významným prielomom v oblasti umelej inteligencie. Ich nový odhad zisku na akciu bol zvýšený na 250 USD z predchádzajúcich 235 USD, čím sa vyrovnali s BMO Capital Markets a Deutsche Bank AG, ktorí predvídajú najoptimistickejšie výsledky. Cieľom BofA pre zisk na akciu v roku 2025 je 275 USD.

  Tento nový, posilnený výhľad na zisky nasleduje po úspešnom období oznamovania ziskov a po aktualizácii očakávaní pre hrubý domáci produkt Spojených štátov. „Rok 2023 bol pre korporácie v USA rokom zmien, a spoločnosti sa teraz úspešne prispôsobili novým vyšším sadzbám a slabšiemu dopytu,“ zdôrazňujú stratégovia. BofA zvýšila svoju predpoveď zisku pre S&P 500, pričom predpokladá 12 % nárast zisku pre spoločnosti v indexe tento rok. Predstavitelia banky predpokladajú, že technologickí giganti ako Microsoft, Amazon, Alphabet a META tento rok minú 180 miliárd USD na kapitálové výdavky, vyplývajúce na investícií do umelej inteligencie (AI).

  Subramanian minulý týždeň zvýšila svoj cieľ pre S&P 500 na 5400 bodov, čo odrážala silnejší rast ziskov o 5,5 % oproti predchádzajúcemu odhadu. „Polovodičové spoločnosti a sieťové technológie sú jasnými víťazmi súčasnej rally, ale zvýšené využívanie energie a fyzická výstavba dátových centier povedú k väčšiemu dopytu po elektrifikácii, komoditách a podobne,“ napísali stratégovia pod vedením Ohsunga Kwona a Savity Subramanian.

  S&P 500 potreboval viac ako dva roky na získanie posledných 1 000 bodov. Stále väčší počet analytikov z Wall Street však verí, že tentoraz by to mohlo trvať menej ako rok. Keďže S&P 500 nedávno prekročil hranicu 5 000 bodov a pokračoval v dosahovaní nových rekordov, stratégovia zvyšujú svoje ciele na koniec roka. Najnovší je Barclays, ktorý posunul svoj cieľový cenu na koniec roka na 5 300 bodov z pôvodných 4 800, keďže zisky veľkých technologických firiem a ekonomika USA ďalej prekvapujú konsenzus smerom nahor.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  S&P 500 môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.