More

  Barclays verí, že americký akciový index S&P 500 by mohol čoskoro dosiahnuť 6 000 bodov. Stratégovia zvyšujú svoje ciele na koniec roka. Najnovší je Barclays, ktorý posunul svoju cieľovú cenu na koniec roka na 5 300 bodov z pôvodných 4 800.

  Barclays verí, že americký akciový index S&P 500 by mohol čoskoro dosiahnuť 6 000 bodov. Stratégovia zvyšujú svoje ciele na koniec roka. Najnovší je Barclays, ktorý posunul svoju cieľovú cenu na koniec roka na 5 300 bodov z pôvodných 4 800.

  S&P 500 by mohol čoskoro dosiahnuť 6 000 bodov

  S&P 500 potreboval viac ako dva roky na získanie posledných 1 000 bodov. Stále väčší počet analytikov z Wall Street však verí, že tentoraz by to mohlo trvať menej ako rok. Keďže S&P 500 nedávno prekročil hranicu 5 000 bodov a pokračoval v dosahovaní nových rekordov, stratégovia zvyšujú svoje ciele na koniec roka. Najnovší je Barclays, ktorý posunul svoj cieľový cenu na koniec roka na 5 300 bodov z pôvodných 4 800, keďže zisky veľkých technologických firiem a ekonomika USA ďalej prekvapujú konsenzus smerom nahor.

  Ale možno najdôležitejšie je, že spoločnosť nevylučuje ani lepší výsledok ako 5 300 bodov. Vedúci stratég pre americké akcie v Barclays, Venu Krishna, zdôraznil, že ak budú zisky veľkých technologických firiem aj naďalej prekonávať očakávania, pravdepodobný je ich optimistický scenár dosiahnutia 6 050 bodov pre S&P 500.

  Barclays verí, že americký akciový index S&P 500 by mohol čoskoro dosiahnuť 6 000 bodov.

  „Celkovo si myslíme, že riziko/odmena je naklonené k býčiemu scenáru, pretože makrodáta naznačujú, že pravdepodobnosť ekonomického zrýchlenia začína prevyšovať pravdepodobnosť dokonca aj miernych recesií,“ napísal Krishna. Dodal, že kľúčom je pokračujúce prekonávanie očakávaní veľkými technologickými firmami, spolu s obnovou ziskov v iných sektoroch.

  Aj Capital Economics a Yardeni Research nedávno predložili podobné scenáre. Prezident Yardeni Research, Ed Yardeni, má cieľovú hodnotu na koniec roku 2024 na úrovni 5 400 bodov, ale očakáva, že benchmark dosiahne 6 000 bodov v roku 2025 a 6 500 bodov v roku 2026. Podľa neho bude pokračujúce prekonávanie očakávaní zo strany americkej ekonomiky a zvýšenie produktivity hnacou silou rastu akcií.

  Yardeni poukázal na to, že sa to deje v americkej ekonomike, zatiaľ čo iné ekonomiky ako Čína zaostávajú, čo robí USA atraktívnym miestom na investovanie. „Vyzerá to tak, že USA budú naďalej vynikajúcim trhom, doslova vynikajúcim a vynikajúcim voči všetkým ostatným,“ povedal Yardeni. „A myslím, že to je veľká časť príbehu pre mňa a prečo si myslím, že trh môže naďalej rásť.“

  Hlavný ekonóm Capital Economics, John Higgins, predpokladá, že S&P 500 dosiahne 6 500 bodov do konca roku 2025. Tento výhľad je viac závislý na súčasnej bubline poháňanej umelej inteligenciou. Momentálne tvrdí, že obchodná bublina na trhu môže prijať index na úroveň 6 500 bodov do konca roku 2025.

  „Naša predpoveď na koniec roku 2025 vo výške 6 500 bodov pre index je založená na dosiahnutí hodnoty podobnej úrovni jeho maxima počas manie okolo internetových firiem,“ napísal Higgins. „Bublina na trhu S&P 500, ktorá sa teraz formuje, sa podobá na bublinu, ktorá sa formovala v druhej polovici 90. rokov v mnohých aspektoch, najmä spôsobom, akým sa snaží zachytiť budúce výhody transformačnej technológie.“

  Z posledný rok vzrástol index o +27,9 % a za posledný mesiac si pripísal +3,1 %. V súčasnosti je na hodnote 5 078,2 bodu.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Indexy môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.