Oppenheimer: S&P 500 na 5 500 bodov

Wall Street pokračuje v zvyšovaní cieľovej úrovne pre S&P 500 na rok 2024, keďže zisky a rast imponujú investorom. Najväčším býkom na Wall Street je Oppenheimer a to nie len ohľadom ziskov firiem a cesty FEDu smerom k znižovaniu úrokových sadzieb. Po novom John Stoltzfus, hlavný investičný stratég firmy, zvýšil svoj ročný cieľ pre S&P 500 na 5 500 bodov, nové rekordné maximum. V súčasnosti je index na 5 228,5 bodov.

„Pre nás je veľkým prekvapením tohto roku ani nie tak odolnosť ekonomiky, ale skôr výrazná kapitulácia medzi medveďmi a pesimistickou komunitou.“ píše Stoltzfus. Ten tiež dodal, „zdá sa, že tento rast je podporený potrebou investovať do budúcnosti skôr ako naháňať najnovší horúci tip alebo akčný nápad dňa.“

Oppenheimer s najoptimistickejším scenárom pre S&P 500

Nové lepšie predpovede investičných domov pre S&P 500 ešte neznamenajú, že trh nie je v hype. Ak totiž existuje katalyzátor za súčasným býčím rally, tak je to spustenie ChatuGPT v novembri 2022. Ak sa na to pozrieme určitým spôsobom, tento trh nie je tak odlišný od „rýchlych peňazí„, ktoré podporovali trhové rasty z minulosti. Hoci, ako sa vyjadruje Josh Schafer z Yahoo Finance, posledných niekoľko týždňov obchodovania sa vyznačovalo rozšírením trhového rastu od AI-centrických firiem až po odvetvia, ktoré sú viac spojené so „skutočnou ekonomikou“, ako sú energetika či verejná správa.

Americký akciový index S&P 500 nedávno dosiahol historický míľnik a prvýkrát v histórií prekročil hranicu 5200 bodov. Viacero investičných bánk menilo svoje postoje k cieľovej hodnote S&P 500. Naposledy to boli Barclays či Bank of America.

S&P 500 potreboval viac ako dva roky na získanie posledných 1 000 bodov. Stále väčší počet analytikov z Wall Street však verí, že tentoraz by to mohlo trvať menej ako rok. Keďže S&P 500 nedávno prekročil hranicu 5 000 bodov a pokračoval v dosahovaní nových rekordov, stratégovia zvyšujú svoje ciele na koniec roka. Najnovší je Barclays, ktorý posunul svoj cieľový cenu na 5 300 bodov z pôvodných 4 800, keďže zisky veľkých technologických firiem a ekonomika USA ďalej prekvapujú konsenzus smerom nahor.

Podľa stratégov Bank of America S&P 500 vzrastie viac ako sa pôvodne očakávalo. Tento rast bude poháňaný globálnym hospodárskym rozvojom a významným prielomom v oblasti umelej inteligencie. Ich nový odhad zisku na akciu bol zvýšený na 250 USD z predchádzajúcich 235 USD, čím sa vyrovnali BMO Capital Markets a Deutsche Bank, ktorí predvídajú najoptimistickejšie výsledky. Cieľom BofA pre zisk na akciu v roku 2025 je 275 USD.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokČo je to IPO – primárna ponuka akcií a ako prebieha?
Ďalší článokŠachista tradingovým majstrom sveta: Ako Ján Smoleň dobyl finančný svet?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno