Domino´s Pizza hlási nárast zisku

O tom, že niekedy nemusíte investovať do žiadnych prevratných technológií, aby ste dobre zarobili hovorí jasne vývoj akcií spoločnosti Domino´s Pizza. Tento rok si pripísali už 25 % a za posledných 10 rokov až 611 %, pre porovnanie index S&P 500 v rovnakom období stúpol v úvodzovkách len o 172 % a technologický Nasdaq o 288 %. Americká sieť s rýchlym občerstvením, ktorá pôsobí aj na Slovensku skrátila čas doručovania a zefektívnila reklamu. Výsledkom je rast tržieb o 6 % na 1,1 miliardy USD a rast zisku o 20 % na 126 miliónov USD. Tieto výsledky sú v kontraste s väčšími konkurentmi na trhu rýchleho občerstvenia, ako Starbucks či McDonald’s.

Manažment Domino’s oznámil, že zintenzívnené propagačné akcie a marketing pomohli zvýšiť predaje v rôznych príjmových skupinách. Pizza-reťazec uviedol, že nový vernostný program a reklama na Uber Eats pomohli podniku, pričom sa zvýšili objednávky na donášku aj osobný odber. Čistý zisk za štvrťrok sa zvýšil o 20 % oproti predchádzajúcemu roku, keďže päťročný strategický plán, ktorý bol predstavený v decembri, zdá sa získava na obrátkach.

Investori sledujú výsledky, aby zistili, či výdavky v reťazcoch reštaurácií klesajú, najmä medzi spotrebiteľmi s nižšími príjmami. McDonald’s a Starbucks už skôr tento rok uviedli, že čelia náročnejším vyhliadkam v USA aj v zahraničí. Avšak minulý týždeň Chipotle oznámil zisk, ktorý prevýšil očakávania, keďže jeho zákazníci aj napriek vyšším cenám stále kupovali burritos.

Vo februári spoločnosť Domino’s uviedla, že zlepšené časy doručenia a prepracovaná reklama ukazujú výsledky v USA, čo napomáha najväčšiemu svetovému reťazci s pizzou, podľa počtu predajní a tržieb, obnoviť čísla po svojich problémoch s klesajúcimi objednávkami na doručenie a nedostatočne obsluhovanými predajňami.

Domino´s Pizza hlási nárast zisku
Zdroj: Twitter

Akcie spoločnosti Domino’s zaznamenali nárast o viac ako 50 % za posledných 12 mesiacov. Čo je však zaujímavé, tak akcie si od svojho IPO v júly 2004 pripísali už +7 428 %. Verte či neverte, ale je to viac ako si od svojho IPO v tom istom roku pripísala materská spoločnosť Googlu, Alhabet.

Akcie Domino´s Pizza


Akcie firmy Domino´s Pizza za posledných 12 mesiacov vzrástli o +66,5 % a v súčasnosti sa obchodujú na hodnote 514,33 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 33,6 násobok zisku na akciu (P/E), 28,5 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 26,2 násobok EV/EBITDA. Trhová kapitalizácia spoločnosti 17,9 miliardy USD.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.


Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokInvestície do AI vykazujú známky návratnosti, no cena je stále vysoká
Ďalší článokŠtvrťročné výsledky XTB: trend pasívneho investovania podporuje silný rast
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno