Kvartálne výsledky

Tento týždeň investori očakávajú vyhlásenie kvartálnych výsledkov viacerých známych spoločností. Medzi najznámejšie patria napríklad firmy ako Palantir, Disney, Alibaba či Rivian. V dnešnom článku sa ale bližšie pozrieme na výsledky filmového štúdia Paramount Global, ktorý v posledných kvartálnych výsledkoch vôbec neoslnil a jeho akcie vtedy stratili až 25 % hodnoty za jediný deň.

Spoločnosť prekonala odhady analytikov v rámci tržieb, keďže firma pokračuje v ústupe od reklamných strát a zvýšených strát zo streamovania. Akcie firmy zareagovali na zverejnenie štvrťročných výsledkov rastom v rozšírenom obchodovaní o +7 %.

Najdôležitejšie čísla

Výnosy: V druhom štvrťroku 2023 štúdio Paramount zaznamenala tržby vo výške $7,62 MLD., čo je menej o -2,1 % v porovnaní s obdobím predchádzajúceho roka, keď tržby dosiahli $7,8 MLD. Analytici očakávali príjmy na úrovni $7,43 MLD.

Prevádzkový zisk/strata: Prevádzková strata firmy dosiahla -$250 MIL. v porovnaní so ziskom $819 MIL pred rokom.

Čistý zisk/strata: Čistá strata spoločnosti sa znížila o -4,9 % z $445 MIL. na $424 MIL., resp. z $0,45 alebo $0,02 na akciu.

Cash flow: Voľný cash flow Paramountu klesol o z $81 MIL. na $-210 MIL.

„V 2. štvrťroku sme sa naďalej sústredili na škálovanie našich streamovacích platforiem, maximalizáciu nášho tradičného podnikania a budovanie udržateľného obchodného modelu, ktorý vráti spoločnosti v roku 2024 výrazný rast ziskov. Najmä tržby Paramount+ vzrástli o 47 %, celkové príjmy z reklám DTC sa zvýšili 21 % a celosvetový počet sledovaných hodín na Paramount+ a Pluto TV sa medziročne zvýšil o 35 %. A napriek prostrediu TV Media naďalej prispievali významnými ziskami. Keď sa tešíme, budeme sa aj naďalej riadiť naším prístupom založeným na prvom mieste a budeme sa snažiť maximalizovať jeho hodnotu naprieč platformami a tokmi príjmov a zároveň pracovať s maximálnou efektívnosťou počas tohto roka špičkových investícií do streamovania.“ povedal Bob Bakish, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Paramount.

Najdôležitejšie novinky

Filmové štúdio postupne znižuje stratu zo streamovania a v týchto kvartálnych výsledkoch prekonala viaceré očakávania Wall Street. Predstaviteľa spoločnosti však uviedli, že straty zo streamovania vyvrcholia tento rok po tom, čo v roku 2022 dosiahli straty 1,82 miliardy USD. Zhoršená situácia panuje tiež v oblasti reklamy.

Ťažký trh s televíznou reklamou sa prejavil aj tento štvrťrok s medziročným poklesom príjmov z reklamy o 10 %, čo je horšie ako očakávaný pokles o 8 %, ale mierne zlepšenie v porovnaní s poklesom o 11 % v prvom štvrťroku. Vedenie tvrdí, že v druhej polovici roka dôjde k zlepšeniam na reklamnom trhu.

Paramount oznámil, že predal Simon & Schuster investičnej spoločnosti KKR po tom, čo sa koncom minulého roka zrútil predaj vydavateľského gigantu Penguin Random House. Hodnota transakcie je 1,62 miliardy USD. Simon & Schuster má vynikajúcu povesť v oblasti vydávania kníh, popri udržateľnom, silnom prevádzkovom výkone a dvojcifernom raste tržieb v prvom štvrťroku 2023.

Výnosy z predaja Simon & Schuster by sa mali podľa generálneho riaditeľa firmy použiť na zníženie dlhu. Generálny riaditeľ Paramountu Bob Bakish tiež naznačil, že na obzore sú ďalšie fúzie a akvizície médií, keď vystúpil na mediálnej konferencii UBS koncom minulého roka. Neprezradil však žiadne konkrétne mená.

Firma potvrdila zlúčenie svojich streamovacích služieb Paramount+ a Showtime do jedného produktu, aby mohla čeliť väčším konkurentom. V dôsledku tohto zlúčenia si spoločnosť v prvom štvrťroku vyžiadala poplatok za znehodnotenie obsahu vo výške 1,67 miliardy USD, ale uviedla, že v budúcich ročných úsporách nákladov očakáva 700 miliónov USD. Napriek tomu integrácia poškodila čisté prírastky predplatiteľov. v druhom štvrťroku organizácia pridala iba 700 000 predplatiteľov Paramount+ v porovnaní s 3,7 miliónmi v 2. štvrťroku 2022.

O Paramounte sa už dlhšie šušká, že je potenciálnym cieľom akvizícií kvôli jeho malej veľkosti v porovnaní s konkurenciou. Mediálny gigant sa môže pochváliť súčasnou trhovou kapitalizáciou len okolo 11 miliárd dolárov, čo je slabšie v porovnaní s 158 miliardovou kapitalizáciou Disney a 195 miliardovou kapitalizáciou Netflixu.

Firma chce smerovať k návratu k pozitívnemu voľnému peňažnému toku a rastu ziskov v roku 2024. Tomu by malo pomôcť nedávne zvýšenie cien jej streamingových úrovní po integrácii Showtime s Paramount+, prepúšťanie, reštrukturalizácia podnikania a zníženie dividend v minulom štvrťroku.

Akcie Paramount


Akcie Paramount od začiatku roka klesli o -5,7 % a za posledných 12 mesiacov klesli dokonca o -34,8 %. V súčasnosti sa akcie spoločnosti obchodujú na cene 16,09 USD, resp. za 38,6 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie správy z kvartálnej sezóny

AMD oznámil solídne čísla, ale tiež prienik do umelej inteligencie
Letná výsledková sezóna očami Tomáša Vranku
Párty sa skončila. Zisk najväčších ropných spoločností sa prepadol o polovicu
Intel prekvapil Wall Street nečakaným ziskom, akcie posilňujú
Akcie Meta opäť posilňujú o 7%, rast spoločnosti opäť zrýchľuje
Impozantný nárast počtu používateľov Snapu o 50 miliónov zatienený slabými vyhliadkami
Google prekvapil silným štvrťrokom prekvapil vo všetkých smeroch, akcie posilňujú o 7%
Microsoft prekonáva prognózy napriek postupnému poklesu predaja
Výrobca čipov ASML zvyšuje celoročnú prognózu predaja, keďže dopyt v Číne zostáva silný
Akcie Netflix odpisujú 7%, investori sklamaní výhľadom spoločnosti

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokNajzaujímavejšie pohyby na trhu v júli: Nový meme stock, ropa a nórska koruna
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno