More
  Home Krátké správy Google odhalil vlastný AI čip „A3 Mega“ na báze Arm. Tento čip používajúci polovodičovú architektúru Arm Holding, bude k dispozícii pre cloudových zákazníkov. Google oznámil, že plánuje využívať ďalšiu generáciu platformy Blackwell od Nvidie začiatkom roku 2025.

  Google odhalil vlastný AI čip „A3 Mega“ na báze Arm. Tento čip používajúci polovodičovú architektúru Arm Holding, bude k dispozícii pre cloudových zákazníkov. Google oznámil, že plánuje využívať ďalšiu generáciu platformy Blackwell od Nvidie začiatkom roku 2025.

  Google odhalil vlastný AI čip „A3 Mega“ na báze Arm. Tento čip používajúci polovodičovú architektúru Arm Holding, bude k dispozícii pre cloudových zákazníkov. Google oznámil, že plánuje využívať ďalšiu generáciu platformy Blackwell od Nvidie začiatkom roku 2025.

  Google a AI čip A3 Mega

  Google odhalil vlastný AI čip na báze Arm. Tento čip používajúci polovodičovú architektúru Arm, bude k dispozícii pre cloudových zákazníkov. Na fronte cloudovej infraštruktúry Google predstavil nový „A3 Mega“ AI procesor používajúci technológiu Nvidia H100. Google oznámil, že plánuje využívať ďalšiu generáciu platformy Blackwell od Nvidie začiatkom roku 2025. Google však rozširuje aj vlastný vývoj AI čipov.

  Očakáva sa, že bude k dispozícii koncom roku 2024. Google nebude čipy priamo predávať zákazníkom. Namiesto toho budú k dispozícii pre cloudové služby, ktoré si firmy môžu prenajať a používať. Google od roku 2015 vyvinul päť generácií svojich čipov Tensor processing unit. Ale nepredával tieto zariadenia Tensor priamo externým zákazníkom.

  Ďalšími veľkými technologickými zákazníkmi spoločnosti Nvidia sú Amazon.com, Microsoft a Meta Platforms, ktoré tiež navrhli vlastné čipy pre svoje interné dátové centrá, ale nepredávajú ich na trhu. Google, Arm, Qualcomm, Intel a Samsung sú súčasťou novej technologickej skupiny, ktorá si kládla za cieľ poskytnúť alternatívu k AI softvérovej platforme od Nvidie. Táto skupina sa nazýva Unified Acceleration Foundation.

  V období vzniku generatívnej AI sú technologické spoločnosti v pretekoch o vytvorenie trénovacích modelov, ktoré využívajú firemné údaje. Google plánuje licencovať svoj veľký jazykový model Gemini podnikom a vládam po celom svete. Okrem toho Google a bezpečnostná firma Palo Alto rozšírili svoje spojenectvo v oblasti cloudového bezpečnosti.

  V decembrovom štvrťroku Google uviedol, že príjmy z cloudových služieb vzrástli takmer o 26 % na 9,19 miliardy USD, čo prekonalo odhady vo výške 8,94 miliardy USD. Cloudový obchod Google vzrástol o 22 % v septembrovom štvrťroku. Taktiež partnerstvo Microsoftom so startupom OpenAI v oblasti generatívnej AI dalo jeho obchodu s cloudovými službami impulz.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 1,9 bilióna USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +15,2 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 160,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.