More
  Home Krátké správy Nemecká automobilka Volkswagen oznámila nárast dodávok v prvom štvrťroku 2024. Celkové dodávky dosiahli 2,10 milióna vozidiel, čo predstavuje zvýšenie o 3,1 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

  Nemecká automobilka Volkswagen oznámila nárast dodávok v prvom štvrťroku 2024. Celkové dodávky dosiahli 2,10 milióna vozidiel, čo predstavuje zvýšenie o 3,1 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

  Nemecká automobilka Volkswagen oznámila nárast dodávok v prvom štvrťroku 2024. Celkové dodávky dosiahli 2,10 milióna vozidiel, čo predstavuje zvýšenie o 3,1 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

  Dodávky Volkswagenu vzrástli

  Nemecká automobilová skupina Volkswagen nedávno oznámila pozitívne výsledky v globálnych dodávkach počas prvých troch mesiacov roku 2024. Tento nárast bol spojený s robustným zvýšením predaja v regióne Ázijsko-tichomorského a amerického kontinentu. Celkové dodávky dosiahli 2,1 milióna vozidiel, čo predstavuje zvýšenie o 3,1 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Tento výsledok je výrazne ovplyvnený úspešným predajom v Číne, kde Volkswagen dodal 693 600 vozidiel, čo znamená nárast o 8 % v porovnaní s minulým rokom.

  V iných častiach Ázijsko-tichomorského regiónu bez Číny však skupina zaznamenala pokles predaja o 16 %. Naproti tomu predaj v Južnej Amerike vzrástol o 14 % a v Severnej Amerike o 5 %. Výsledky predaja rôznych typov vozidiel odzrkadľujú aj zmienky o zmene preferencií zákazníkov. Predaj vozidiel so spaľovacími motormi stúpol o 4 % na 1,97 milióna kusov, zatiaľ čo predaj plne elektrických vozidiel (BEV) klesol o 3 % na 136 400.

  Členka výkonného výboru skupiny pre predaj, Hildegard Wortmannová, vyjadrila spokojnosť s výsledkami, pričom zdôraznila dôležitosť diverzifikovaného produktového portfólia vo vyvážení dopytu v rôznych segmentoch trhu, najmä v kontexte rastúceho záujmu o elektrické vozidlá. V rámci regiónov bol predaj v Európe stabilný, pričom pokles v predaji plne elektrických vozidiel bol vyvážený zvýšením predaja spaľovacích motorov. Voči minulému roku bol predaj vozidiel VW mierne nižší, s výnimkou strednej a východnej Európy, kde sa zaznamenal mierny nárast.

  Napriek niektorým výzvam v rôznych častiach sveta sa Volkswagen vyvíjal úspešne v prvom štvrťroku, čo je povzbudivým signálom pre budúcnosť spoločnosti na trhu s automobilmi. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 73,5 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli +10,3 %, a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 124,5 EUR. Podľa trhovej kapitalizácie ide o 8. najhodnotnejšiu firmu v Nemecku.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.