More
  Home Krátké správy Jedna z najhodnotnejších nemeckých verejne obchodovaných spoločností, Mercedes-Benz, zaznamenala pokles predaja v prvom štvrťroku. Celkovo predala 568 400 osobných vozidiel.

  Jedna z najhodnotnejších nemeckých verejne obchodovaných spoločností, Mercedes-Benz, zaznamenala pokles predaja v prvom štvrťroku. Celkovo predala 568 400 osobných vozidiel.

  Jedna z najhodnotnejších nemeckých verejne obchodovaných spoločností, Mercedes-Benz, zaznamenala pokles predaja v prvom štvrťroku. Celkovo predala 568 400 osobných vozidiel.

  Mercedes-Benz hlási pokles predaja

  Automobilový gigant Mercedes-Benz hlási pokles predaja v prvom štvrťroku tohto roka. Celkovo predal 568 400 osobných vozidiel a dodávok, čo predstavuje medziročný pokles o 6 %. Tento vývoj oznámila spoločnosť v stredu. Divízia osobných automobilov Mercedes-Benz zaznamenala pokles o 8 %, keď predala 463 000 vozidiel, zatiaľ čo predaj dodávok vzrástol o 7 % na 105 400 kusov. Pokles predaja osobných áut Mercedes-Benz bol spôsobený uvádzaním nových modelov a problémami v dodávateľskom reťazci v Ázii.

  Na najvýznamnejšom regionálnom trhu v Číne predaje klesli o 12 % na 168 900 áut. Predaj plne elektrických vozidiel celkovo klesol o 8 % na 47 500 kusov. Jedna z najväčších nemeckých automobiliek Mercedes-Benz pritom oznámila, že predaj jeho áut v roku 2023 vzrástol o 1,5 % na takmer 2,5 milióna kusov.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 87,7 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +9,7 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 82,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.