Nvidia top aktívom v portfóliu

Manažér hedžového fondu Duquesne Family Office, Stanley Freeman Druckenmiller v tomto štvrťroku zvýšil svoj podiel v spoločnosti Nvidia o 20%. V súčasnosti drží 950 tisíc akcii firmy na výrobu čipov, v celkovej hodnote 411 miliónov USD. Akcie americkej spoločnosti tvoria takmer 15 % celého Druckenmillerovho portfólia. Nvidia sa tento rok stala novým prírastkom klubu bilionárov, keď prekonala hranicu trhovej kapitalizácie 1 bilióna USD a stále nespomaľuje.

Významný 13 % podiel portfólia tvoria akcie juhokórejskej firmy Coupang, ktorú mnohí odborníci považujú za ázijsky Amazon. Copunag je druhým najväčším aktívom v rámci portfólia v celkovej hodnote 376 miliónov USD, pričom Druckenmiller dokupoval v tomto štvrťroku ďalších 620 tisíc akcii.

Známy investor dokupoval tiež akcie spoločnosti Microsoft, konkrétne zvýšil podiel o 13,7 %, keď kúpil ďalším 100 tisíc akcií. Firma sa už nejaký čas doťahuje s úradmi v rámci akvizície Activision Blizzard. Taktiež dokupoval jedného z najväčších svetových výrobcov a spracovateľov mrazených hranolčekov, vaflí a iných mrazených zemiakových výrobkov Lamb Weston. Svoj podiel v tejto firme zvýšil o 4,4 %.

Stanley Druckenmiller verí v Nvidiu, dokúpil ďalších 159 miliónov akcií
Zdroj: Stockcircle

Za zmienku stojí aj nákup firmy Option Care Health, ktorá ponúka celý rad infúznych služieb. Konkrétne svoj podiel v tejto firme zvýšil až o 450 % s celkovou hodnotou 154 miliónov USD. Za zmienku v tomto štvrťroku stoja ešte nákupy spoločností ako T-Mobile, kde zvýšil svoj podiel o 136 %, Teck Resources, kde zvýšil svoj podiel o 5,6 % a nákup medzinárodnej multimediálnej korporácie News Corp, kde nakúpil ďalších 1,8 milióna akcií.

Stanley Druckenmiller v tomto štvrťroku kúpil akcie nadnárodného energetického konglomerátu General Electric, v hodnote 82,5 milióna USD. Kúpil tiež akcie firiem Builders Firstsource v hodnote 41,2 milióna USD a PTC v hodnote 38,5 milióna USD. Naopak známy investor sa v tomto štvrťroku zbavil 11,5 % podielu firmy Eli Lilly, ktorá nedávno zažila veľký úspech pri testoch liekov proti obezite.

Fond predal tiež 77,2 % podiel vo firme Meta, ktorá ohlásila, že spúšťa predplatnú službu pre Metaverz a tiež predal 73 % podiel v Amazone. Za zmienku stoja aj predaje podielov vo firmách ako Vertiv Holdings, IQVIA Holdings, KBR či TSMC, ktorý v posledných kvartálnych výsledkoch ohlásil oslabujúci dopyt po čipoch.

V súčasnosti predstavuje hedžový fond Duquesne Family Office hodnotu 2,96 miliárd USD, pričom najväčšie zastúpenie majú technologické firmy s takmer 32 % podielom. Významný podiel 19,6 % portfólia prezentujú spoločnosti zastupujúce zdravotnícky sektor, čo predstavuje 579 miliónov USD. Veľké podiely v portfóliu fondu majú tiež spotrebiteľský sektor, 17 % a telekomunikačný sektor 9,7 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, Stockcircle
Predchádzajúci článokZoom zvyšuje prognózy tržieb aj zisku na zvyšok roka
Ďalší článokHerný priemysel a 3 najlepšie herné akcie z odvetvia
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno