Adobe na vlne AI

Adobe, dlhoročný najlepší predajca softvéru pre kreatívnych profesionálov, pridáva do svojich produktov generatívne funkcie AI. Spoločnosť minulý týždeň predstavila predplatné nových nástrojov na podnikovej úrovni, ktoré zahŕňa právnu záruku proti nárokom na autorské práva. V rámci prognózy spoločnosť Adobe zvýšila odhad príjmov pre svoju jednotku Digital Media, ktorá zahŕňa Photoshop a ďalší kreatívny softvér.

„Prelomová inovácia spoločnosti Adobe nás stavia do pozície vedúcej novej éry generatívnej AI vzhľadom na naše bohaté súbory údajov, základné modely a všadeprítomné rozhrania produktov,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Shantanu Narayen.

Analytici uvádzajú, že tržby firmy budú vo fiškálnom roku končiacom sa v novembri približne 19,3 miliardy USD, v porovnaní s predchádzajúcou prognózou približne 19,2 miliardy USD. Upravený zisk bude až 15,75 USD na akciu, z predchádzajúceho výhľadu 15,60 USD. Analytici tiež v priemere odhadovali zisk 15,50 USD na akciu pri tržbách 19,3 miliardy USD.

Spoločnosť sa za posledný mesiac narástla o približne 42 %, keďže odhalila viac zo svojej stratégie umelej inteligencie, čím prekonala skorší skepticizmus investorov, a analytikov, ktorí sa obávali, že podnikanie firmy bude podkopané startupmi špecializujúcimi sa na novú technológiu.

Firma, ktorá bojuje o udržanie si prvej pozície v kreatívnom softvéri, navrhla akvizíciu dizajnérskeho startupu Figma za 20 miliárd USD . Toto úsilie skomplikoval externý audit a potenciálna žaloba zo strany amerických regulátorov. Vedúci predstavitelia Adobe uviedli, že pokračujú v rozhovoroch s regulačnými orgánmi v USA, Spojenom kráľovstve a Európskej únii a očakávajú, že nákup dokončia do roka.

Akcie Adobe


Akcie Adobe od začiatku tohto roka vzrástli o +45,7 % a za posledný rok vzrástli o +36,1 %. V súčasnosti sa pri cene 490,9 USD obchodujú za 48,4 násobok zisku na akciu (P/E); 31,3 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF), 31,8 násobok EV/EBITDA

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

____________________________________

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich 
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, FocusGuru
Predchádzajúci článokAmerický akciový trh vstúpil do býčieho trhu a Goldman Sachs zvyšuje cenový cieľ S&P 500 na 4 500 b.
Ďalší článokAkcie H&M a Asos stúpajú, keďže predajcovia zažívajú lepšie časy
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno