Umelá inteligencia na vzostupe

Svet a technológie sa neustále vyvíjajú, ale raz za čas sa objaví vynález, ktorý zmení ľudstvo na nepoznanie. V minulosti sa to stalo s parným strojom, elektrinou alebo internetom a teraz by sme mohli stáť pred ďalším takýmto krokom. Je vám názov DeepL alebo ChatGPT povedomý? Tieto technologické vynálezy, ktoré si v posledných mesiacoch získali obrovskú popularitu, nie sú ničím iným ako umelou inteligenciou. Tento trend je každým dňom rozšírenejší. Investori a veľké spoločnosti si to v súčasnosti uvedomujú a čoraz viac investujú do rozvoja tohto odvetvia.

Prečo je však táto technológia taká populárna? A môže skutočne zmeniť svet? Pre väčšinu ľudí je to stále úplne nepochopiteľná téma. Hoci sa umelá inteligencia už využíva v mnohých oblastiach života a uľahčuje prácu mnohým odborníkom, využitie jej potenciálu je ešte len v plienkach. Samozrejme, z umelej inteligencie môžu profitovať nielen profesionáli, ale aj bežní ľudia, a to nielen ako používatelia, ale aj ako investori na akciových trhoch. V druhom prípade je však potrebné vedieť, na čo sa zamerať, ktoré spoločnosti rozpoznali potenciál umelej inteligencie a do ktorých môže investovať bežný človek. Mnohé startupy a spoločnosti v počiatočnom štádiu vývoja umelej inteligencie sú, žiaľ, pre malých investorov nedostupné. Našťastie však existuje aj mnoho veľkých technologických spoločností, ako sú Microsoft, Alphabet a Meta, ktoré sa tiež plánujú stať súčasťou tohto nového odvetvia, a keďže ich akcie sú verejne obchodovateľné, každý sa môže podieľať na tejto potenciálnej nadchádzajúcej revolúcii. Napríklad len cez XTB niekoľkými kliknutiami.

Keďže umelá inteligencia je relatívne novým odvetvím, informácií o investovaní do nej je pomerne málo. Preto expert na akcie XTB Tomáš Vranka vytvoril bezplatný e-book, ktorý vám poskytne všetky potrebné informácie o tom, ako sa AI vyvíja, ako funguje a ktoré spoločnosti jej predpovedajú svetlú budúcnosť, aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť.

E-book a iné AI – Ako investovať do AI je k dispozícii ZDARMA tu: https://sk.xtb.com/e-book-zdarma-ako-investovat-do-ai

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokUSA žaluje Google za vytvorenie monopolu a vyzýva na jeho rozpustenie
Ďalší článokAkcie Tesly stúpajú o 5% po prekonaní analytických očakávaní, Musk upokojuje investorov
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno