Spoločnosť Yearn Finance v apríly tohto roka zarobila viac ako za celý rok 2020. Spoločnosť YFI dosiahla All Time High včera 6. mája nad 57 000 $. Agregátor decentralizovaného financovania (DeFi), ktorej si môže prečíťať na našom webe, ohlásil, že spoločnosť Yearn Finance mala v apríly rekordné výnosy, pretože sa im hromadia poplatky spojené za trezory verzie 2.

Čo je spoločnosť Yearn Finance

Year Finance je holistická zbierka produktov decentralizované financovania (DeFi), ktorá poskytuje služby ako agregácia pôžičiek, generovanie výnosov a poistenie na blockchaine Ethereum. Protokol udržiavajú rôzni nezávislí vývojári a riadia ho držitelia YFI, čo umožňuje decentralizované poskytovanie všetkých funkcií spoločnosti Yearn.

Yearn Finance sa skladá zo štyroch rôznych základných produktov:

Vaults – vkladové fondy, ktoré generujú výnosy na základe príležitostí na trhu. Trezory sú pre používateľov prínosom tým, že crowdsourcujú náklady na plyn, automatizujú proces generovania výnosu a vyváženia a automaticky presúvajú kapitál podľa potreby.
Earn – je agregátor pôžičiek, kde sa finančné prostriedky presúvajú medzi dYdX, AAVE a Compound automaticky pri zmene úrokových sadzieb medzi týmito protokolmi, čo zaisťuje, že používatelia budú môcť kedykoľvek využívať najlepšie sadzby.
Zap – tento produkt umožňuje používateľom zamieňať a odchádzať z likvidných fondov na Curve. Financovanie pomocou piatich stablecoinov (BUSD, DAI, USDC, USDT, TUSD).
Cover – poistenie, ktoré umožňuje používateľom získať krytie v prípade finančných strát pre rôzne inteligentné zmluvy a protokoly v celej sieti Ethereum.
Výška YFI, ktorú používateľ zarobí, sa určuje podľa množstva kryptomeny uzamknutej v zmluvách Yearn Finance bežiacich na obchodných platformách Balancer a Curve DeFi pomocou platformy yearn.finance.

Spoločnosť Yearn Finance
Yearn Finance. Zdroj:Nomics

Rekordné výnosy

Vedúci vývoj pre spoločnosť Yearn Finance zverejnil v apríli niektoré čísla o výnosoch spoločnosti. Platforma v apríli 2020 zarobila 5,44 miliónov dolárov, čo činí medzimesačný nárast o 67%. Vývojári tiež prepočítali potenciálne výnosy za rok 2021 a tie by sa mohli vyšplhať až na 65 miliónov USD.

Spoločnosť Yearn Finance odvodzuje svoje výnosy z poplatkov za výbery z trezorov verzie 1 a poplatkov za správu a výkonnosť v trezoroch verzie 2, ktoré boli spustené v polovici januára tohto roku. Keď bola štruktúra poplatkov prerobená, tesne po spustení trezoru v2, vývojári odstránili poplatok za výber, ale pridali 2% poplatok za správu pre verziu 2 a tiež poplatok za výkon, ktorý môže byť až 20% v závislosti od toho ako dobre stratégia obchoduje.

Ako sme už písali na začiatku článku článku, včera dosiahla spoločnosť Yearn Finance, respektíve ich nativný token svoj ATH, odvtedy CoinGecko hlásil ich prepad o 6% a včerajšia cena tokenu je 51 387 dolárov, na konci dňa však sa už obchodoval na cene 57 585 dolárov. Total Volume pre platformu sa poda DappRadaru pohyboval včera na rekordných 3,8 milieardy dolárov.

yfi 2
Yearn Finance. Zdroj: Fool

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.

Novinky zo sveta kryptomien a akcií.

Ako zdaniť zisk s kryptomien.

Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
Predchádzajúci článokAkcie Fastly sa prepadli už o 65%
Ďalší článokSquare rastie naďalej raketovým tempom, výnosy z Bitcoinu stúpli 11 násobne
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno