Kvartálne výsledky

Docusign, líder v oblasti podnikových e-podpis riešení, bol jednou z firiem, ktoré ťažili z pandémie koronavírusu. Znemožnenie fyzického kontaktu medzi pracovníkmi a obchodnými partnermi logicky zvýšilo dopyt po službách podniku a ten sa ešte viac dostal na oči Wall Street. Včera Docusign zverejnil svoje kvartálne výsledky za druhý hospodársky štvrťrok 2022, v ktorom prekonal očakávania analytikov z hľadiska tržieb i zisku, avšak výhľad manažmentu na tretí štvrťrok investorov sklamal.

Najdôležitejšie čísla a novinky

Výnosy: V druhom fiškálnom štvrťroku 2022 Docusign zaznamenal tržby vo výške $511,84 mil., čo je o +49,6% viac ako v predchádzajúcom roku. Rast výnosov bol ťahaný predovšetkým vďaka príjmom z predplatného, ktoré stúpli o +52% na $492,8 mil., zatiaľ čo profesionálne služby a iné príjmy vzrástli o +3% na $19,1 mil. Analytici očakávali výnosy vo výške $488,7 mil.

Operatívna strata: Operatívna strata medziročne poklesla z -$58,64 mil. na -$22,61 mil. a operatívna marža sa zlepšila z -17,1% na -4,4%.

Čistá strata: Čistá strata spoločnosti v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom klesla z -$64,56 mil. na -$25,5 mil, resp. z -$0,35 na –$0,13 na akciu. Upravený zisk (Non-GAAP) sa zvýšil z $0,17 na $0,47 na akciu, čo predstavuje nárast o +176,5%. Wall Street odhadovala upravený zisk v hodnote $0,40 na akciu.

Cashflow: Operatívny cashflow stúpol oproti predošlému roku o +50,5%, z $118,1 mil. na $177,7 mil. a voľný cashflow o +62,0%, z $99,8 mil. na $161,7 mil. Voľný cashflow na akciu sa zvýšil z $0,54 na $0,83 na akciu.

Akcie Docusign - počet zákazníkov
Docusign – Vývoj počtu zákazníkov

„Som hrdý na to, ako sa náš tím naďalej udržiava pred vyvíjajúcim sa podnikateľským prostredím COVID a pomáha nášmu viac ako miliónu zákazníkov a viac ako jednej miliarde používateľov napredovať. To prinieslo silný výkon nášho podnikania, čo sa odzrkadľuje na našom 50% medziročnom náraste tržieb za 2. štvrťrok,“ povedal Dan Springer, generálny riaditeľ DocuSign. „Organizácie všetkých typov a veľkostí využívajú silu nášho Agreement Cloud na digitalizáciu toho najzákladnejšieho procesu v podnikaní – procesu podpisovania. V partnerstve s našimi zákazníkmi odstraňujeme fyzické podpisy a automatizujeme komplexné služby, firemné procesy a umožňujeme lepšie skúsenosti v akejkoľvek ekonomike. “

Docusign ukončila štvrťrok s hotovosťou a hotovostnými ekvivalentmi vo výške 518,6 miliónov dolárov. V druhom kvartáli spoločnosť taktiež prekonala hranicu 1 milióna firemných zákazníkov, pričom za posledných 8 rokov rastie jej zákaznícka základňa priemerným ročným tempom na úrovni 42%.

Manažment očakáva, že v druhom kvartáli roku 2021 dosiahne tržby v rozmedzí 526 až 652 miliónov dolárov a upravenú operatívnu maržu (Non- GAAP) na úrovni 17% až 19%. Za celý rok 2022 vedenie spoločnosti predpokladá, že sa výnosy vyšplhajú na 2,078 až 2,088 miliardy dolárov pri upravenej operatívnej marže 16% až 18%.

Akcie Docusign


Akcie Docusign plne odrážajú sentimet vo svojom odvetví a rast výnosov za posledné roky. V priebehu 5 rokov sa ich cena zvýšila o +650% a v tempe nepoľavujú ani tento rok, keď stúpli o +32,5%, čím prekonávajú index S&P500 s výkonom +20,8%. Aktuálne sa Docusign obchoduje na akciovom trhu za 189 násobok očakávaného budúcoročného zisku na akciu (Forward P/E) a 183 násobok ročného voľného cashflowu na akciu (P/FCF).

Tieto vysoké násobky tak plne odrážajú potenciál firmy a vieru investorov v jej budúcnosť. S tým však zdá sa nemajú problém ani analytici, keďže až 18 analytikov z 22, ktorí pokrývajú akcie Docusign určili podniku rating BUY alebo OUTPERFORM. Ich cenový výhľad sa pohybuje v rozpätí od $271 do $386 s priemerom v hodnote $330 na akciu.

Ďalšie kvartálne výsledky, ktoré sme pre Vás spracovali:

Akcie Zoom klesajú o ďalších 11% a blížia sa k ročnému minimu
Salesforce vďaka výborným výsledkom opäť zvýšil svoj výhľad
JD pridalo ďalších 32 miliónov zákazníkov a prekonalo očakávania trhu
Nvidia zvýšila zisk medziročne takmer štvornásobne
Just Eat Takeaway pokračuje vo výbornom raste
Alibaba napriek regulačným tlakom prekonala očakávania trhu
Akcie Amazon klesajú po štvrťroku, ktorý nesplnil očakávania Wall Street
Akcie Facebook v poklese o 4% napriek zdvojnásobeniu ziskov
Zisk Apple medziročne vzrástol o 93%, akcie bez výraznejšieho pohybu
Nezastaviteľný Google opäť rozmetal očakávania Wall Street
Tesla s rekordným štvrťrokom naprieč viacerými dôležitými metrikami
Twitter prekvapil a prvýkrát prekonal hranicu 200 miliónov denných používateľov
Čistý zisk SAP poskočil o 64% počas prechodu na cloud
Netflix s nevýrazným štvrťrokom, manažment potvrdzuje zameranie sa na videohry
Akcie IBM v pluse po najlepšom štvrťroku za posledné 3 roky
Akcie Pepsi na historicky najvyššej úrovni po rozdrtení analytických predpokladov
Ďalšie štvrťročné výsledky nájdete v príbehoch na našich sociálnych sieťach

xtb
xtb
Predchádzajúci článokTop 5 altcoinov vo výkonnosti za august 2021
Ďalší článokSolana prekonala trhovú kapitalizáciu 50 miliárd dolárov
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno