Netflix s nevýrazným štvrťrokom, manažment potvrdzuje zameranie sa na videohry

Netflix vykázala ďalší nevýrazný štvrťrok, ktorý sklamal Wall Street kvôli nízkemu rastu nových predplatiteľov a nižšiemu zisku, avšak manažment potvrdil, že sa v rámci diverzifikácie a hľadania nových rastových príležitostí plánuje zamerať aj na oblasť videohier.

0
291

Kvartálne výsledky

V minulom týždni sa rozbehla nová výsledková sezóna, počas ktorej bude väčšina spoločností riadiaca sa kalendárnym hospodárskym rokom vykazovať svoje najdôležitejšie čísla a novinky za druhý štvrťrok, teda za mesiac od apríla do júna. Na konci článku a našich sociálnych sieťach nájdete ďalšie kvartálne výsledky, ktoré sme pre Vás spracovali.

Jedna z najočakávanejších udalostí tohto týždňa v investičnej komunite bolo zverejnenie štvrťročných výsledkov spoločnosťou Netflix. Tá v prvom kvartáli 2021 sklamala investorov, keď po vysokých nárastoch nových používateľov v predchádzajúcich rokoch prišlo spomalenie rastu, ktoré sa malo ešte prehĺbiť v druhom kvartáli, na čo reagovali akcie Netflixu poklesom o -11%.

Manažmentom avizované spomalenie skutočne aj prišlo, navyše firma vykázala nižší zisk ako prognózovala Wall Street. Hoci vedenie spoločnosti predpokladá, že v ďalšom štvrťroku príde zrýchlenie, analytici opäť čakali viac. Netflix však potvrdil, že sa v rámci diverzifikácie a hľadania nových rastových príležitostí plánuje zamerať aj na oblasť videohier.

xtb

Najdôležitejšie čísla

Počet predplatiteľov: Počet predplatiteľov sa v druhom štvrťroku zvýšil medziročne o +8,4% na 209,18 mil. Oproti prvému kvartálu tak ide o nárast o 1,54 mil. užívateľov.

Výnosy: V druhom štvrťroku 2021, spoločnosť zaznamenala výnosy vo výške $7,34 mld., čo predstavuje medziročný nárast o +19,4%. Tento výsledok bol v podstate potvrdil očakávania akciového trhu, keď analytici odhadovali, že príjmy dosiahnu úroveň $7,31 mld.

Operatívny zisk: Operatívny zisk Netflixu stúpol oproti rovnakému obdobiu z predchádzajúceho roka o +36,1%, z $1,36 mld. na $1,85 mld. Operatívna zisková marža sa zvýšila z 22,1% na 25,2%.

Čistý zisk: Čistý zisk vzrástol o +87,9%, zo $720 mil. na $1,35 mld. v roku 2021. Čistý zisk na akciu (EPS) vzrástol o +86,8%, z $1,59 na $2,97, avšak Wall Street predpokladala EPS vo výške 3,16.

Cashflow: Operatívny Cashflow dosiahol zápornú hodnotu -$64 mil. Ide o pohoršenie, keďže pred rokom bola hodnota operatívneho cashflowu $1,04 mld. Voľný cashlow sa dostal taktiež do záporných čísel, keď sa prepadol z $899 mil. na -$175 mil.

Netflix počet predplatiteľov 2021

Netflix ukončil štvrťrok s hotovosťou a hotovostnými ekvivalentmi na úrovni 7,77 miliardy dolárov. Manažment predpokladá, že v 3. štvrťroku sa počet nových predplatiteľov streamovacej služby zvýši o ďalších 3,5 milióna. Ide tak o zrýchlenie rastu, avšak investori predpokladali nárast o 5,5 milióna užívateľov. Operatívna marža by mala v tomto roku dosiahnuť historicky najvyššiu úroveň na ročnej báze a to 20%.

Spoločnosť taktiež potvrdila, že plánuje diverzifikovať svoje podnikanie do herného priemyslu. Hry budú zahrnuté do predplatného bez ďalších nákladov, pričom spočiatku sa Netflix plánuje zamerať predovšetkým na hry pre mobilné zariadenia.

Akcie Netflix


Hoci patrí podnikateľská cesta Netflixu medzi najúspešnejšie príbehy na WallStreet, jeho akcie už rok v podstate prekračujú na mieste. Za obdobie jedného roka totižto akcie Netflix vzrástli o +5,7% a v tomto roku zatiaľ poklesli o -1,8%.

Aktuálne sa akcie Netflix obchodujú za 66 násobok ročného zisku na akciu a 101 násobok ročného voľného cashflowu na akciu. Pokrýva ich pritom 44 analytikov, ktorých cenový cieľ sa nachádza v rozpätí $342 až $1 154 za akciu. Ich priemerná cieľová cena je $622,95, čo je o +13,7% viac ako je ich aktuálna cena na trhu.

Niektorí analytici už dokonca stihli aj reagovať na novinku ohľadom expanzie firmy. Jedným z nich je analytik UBS, Eric Heridan, ktorý zvýšil svoj cenový cieľ pre akcie Netflix zo $600 na $620.

Analytička Canaccord Genuity, Maria Ripps, ktorá dáva akciám Netflixu rating BUY stanovila ich cenový cieľ na úroveň $650, pričom uviedla, že akýkoľvek tlak na trh streamovania videohier by mohol zvýšiť zapojenie predplatiteľov a pomôcť širšiemu presadeniu obsahu.

„Aj keď je pravdepodobné, že Netflix zaujme opatrný prístup k akýmkoľvek pokusom o hranie hier, tento krok by mohol firme pomôcť pri získavaní a interakcii mladších predplatiteľov, keďže 26% generácie Z uviedlo, že hranie videohier bolo ich obľúbenou zábavnou činnosťou, zatiaľ čo iba 10% z nich radšej pozerá doma televíziu alebo filmy,“ uviedla Maria Ripps.

Ďalšie kvartálne výsledky, ktoré sme pre Vás spracovali:
Akcie IBM v pluse po najlepšom štvrťroku za posledné 3 roky
Akcie Pepsi na historicky najvyššej úrovni po rozdrtení analytických predpokladov
Ďalšie štvrťročné výsledky nájdete v príbehoch na našich sociálnych sieťach

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno