Kvartálne výsledky

V minulom týždni sa rozbehla nová výsledková sezóna, počas ktorej bude väčšina spoločností riadiaca sa kalendárnym hospodárskym rokom vykazovať svoje najdôležitejšie čísla a novinky za druhý štvrťrok, teda za mesiac od apríla do júna. Na konci článku a na našich sociálnych sieťach nájdete ďalšie kvartálne výsledky, ktoré sme pre Vás spracovali.

Včera po uzavretí akciového trhu zverejnila svoje kvartálne čísla aj populárna sociálna sieť J. Dorseyho, Twitter. Spoločnosť prekonala prognózy analytikov z hľadiska výnosov, ziskov a aj počtu nových denných používateľov, keď prvýkrát vo svojej histórií jej denná užívateľská základňa prekonala hranicu 200 miliónov. Investori reagovali na nečakane pozitívne správy tak, že poslali akcie Twitteru v pre-market obchodovaní vyššie o +5,33%.

Najdôležitejšie čísla

Výnosy: V druhom štvrťroku 2021, spoločnosť zaznamenala výnosy vo výške $1,19 mld., čo predstavuje medziročný nárast o +74,2%. Vysoké príjmy prevýšili odhady Wall Street, ktorá predpokladala výnosy okolo $1,06 mld. Príjmy z reklamy tvorili 88% výnosov a medziročne stúpli o +87% na $1,05 mld.

Operatívny zisk: Operatívne hospodárenie Twitteru sa po roku dostalo z červených čísel do zelených. V minulom roku dosiahla firma operatívnu stratu na úrovni -$273,9 mil., avšak v súčasnom roku to bol už operatívny zisk $30,3 mil.

Čistý zisk: Čistý zisk sa vyšplhal na $65,6 mil., resp. na $0,08 na akciu. V predchádzajúcom roku bol čistý zisk -$1,38 mld., resp. -$1,75 na akciu. Analytici predpokladali zisk $0,07 na akciu.

Cashflow: Operatívny Cashflow v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol o +90%, z $201 mil. na $382 mil. Voľný cashflow sa oproti predošlému roku zvýšil dokonca o +172%, z $38,8 mil. na $105,8 mil.

Počet denných užívatelov: V uplynulom štvrťroku sa počet denných používateľov Twitteru zvýšil o +7 mil. na 206 mil.

twitter

„Keď vstupujeme do druhej polovice roku 2021, viac dodávame, učíme sa rýchlejšie a najímame pozoruhodné talenty,“ uviedol Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločnosti Twitter. „Napríklad naša zlepšené schopnosti prispeli k dosiahnutiu priemerne 206 miliónov monetizovateľných DAU (denných používateľov) v 2. štvrťrokuk, čo predstavuje medziročný nárast o 11% a medzikvartálne o 3%. Existuje obrovská príležitosť na to, aby celý svet používal Twitter.

V 3. štvrťroku vedenie spoločnosti očakáva, že tržby dosiahnu úroveň 1,22 až 1,30 miliardy dolárov a operatívne hospodárenie v rozpätí od -50 miliónov dolárov až 0.

Akcie Twitter


Akcie Twitter v tomto roku prevyšujú výkonnosť akciového indexu S&P 500, keď vzrástli už o +28,48%, zatiaľ čo index o +16,04%. Druhý štvrťrok, ktorý prekonal očakávania investorov by mohli výkonnosť firmy na akciovom trhu ešte zvýšiť, keďže v dnešnom pre-markete sa akcie obchodujú vyššie o ďalších +5,33% a budú tak atakovať svoju najvyššiu úroveň v histórií.

Aktuálne sa akcie Twitteru obchodujú za 81,9 násobok budúcoročného zisku na akciu (Forward P/E) a za 293 násobok cashflowu na akciu (P/FCF). Podľa všetkých metrík teda vyzerajú veľmi draho. 40 analytikov, ktorí pokrývajú spoločnosť Twitter sa vo väčšine zhodujú na neutrálnom ratingu akcií HOLD, pričom ich cenový cieľ sa pohybuje od $30 do $83. Priemerný cenový cieľ je vo výške $64,91.

Ďalšie kvartálne výsledky, ktoré sme pre Vás spracovali:
Čistý zisk SAP poskočil o 64% počas prechodu na cloud
Netflix s nevýrazným štvrťrokom, manažment potvrdzuje zameranie sa na videohry
Akcie IBM v pluse po najlepšom štvrťroku za posledné 3 roky
Akcie Pepsi na historicky najvyššej úrovni po rozdrtení analytických predpokladov
Ďalšie štvrťročné výsledky nájdete v príbehoch na našich sociálnych sieťach

xtb
Predchádzajúci článokKonferencia B Word 2021 – Elon Musk a jeho láska k Bitcoinu
Ďalší článokUber kupuje logistickú firmu Transplace za 1,9 mld. eur
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno