Top 100 najvplyvnejších

Časopis Time zverejnil svoj najnovší zoznam 100 najvplyvnejších spoločností. V rebríčku sa objavuje niekoľko známych mien ako Apple, Chipotle, Disney. Jednou z najvplyvnejších spoločností sa ale celkom nečakane stala aj organizácia Duolingo. So stovkami miliónov stiahnutí bola aplikácia na učenie jazykov Duolingo uvedená v tomto prestížnom rebríčku.

Aplikácia, ktorá pomohla miliónom používateľov naučiť sa jazyky bola chválená za začlenenie AI, ktorá je už roky poháňaná vlastným modelom Birdbrain. Nedávno však spoločnosť začleňuje do svojich produktov nové nástroje AI, ako je GPT-4, ktoré používateľom umožňujú precvičovať si spôsoby založené na scenároch, napríklad ísť nakupovať nábytok, požiadať priateľa, aby išiel na túru alebo si objednať kávu v kaviarni v Paríži.

Všetko je to hra

V roku 2009 guatemalský podnikateľ Luis Von Ahn predal svoj online autentifikačný softvér reCAPTCHA spoločnosti Google. S nadšením vyvinúť produkt vo svete vzdelávania sa Von Ahn spojil s počítačovým vedcom Severinom Hackerom a len o 2 roky neskôr založil Duolingo.

V konkurenčnom priestore si podnik vydobyl svoje miesto učenia sa pomocou hry, kde je to možné. Rebríčky, skúsenostné body, úrovne, tlak na udržanie vašej „série“ a dokonca aj mena v hre pomohli aplikácii vybudovať návyky pre používateľov, to všetko sa oznamuje prostredníctvom nekonečných upozornení na vašom telefóne. Podľa posledného prepočtu používa aplikáciu každý deň približne 20,3 milióna ľudí.

Aplikácia na učenie jazykov Duolingo posúva hranice AI

Duolingo expanduje aj mimo online vyučovanie. Americké online noviny zamerané na high-tech spoločnosti TechCrunch zistili, že Duolingo pracuje na koncepte hudobnej aplikácii. Technologická spoločnosť so sídlom v Pittsburghu má v súčasnosti malý tím, ktorý pracuje na hudobnom produkte a najíma učiaceho vedca, ktorý kombinuje teoretické znalosti relevantného vedeckého výskumu a praktické skúsenosti s vyučovaním,“ uvádzajú predstavitelia Duolingo.

Čo firma poskytuje

Duolingo je jazyková platforma, ktorá ponúka bezplatné kurzy vo viac ako 40 rôznych jazykoch. Spoločnosť bola založená v roku 2011 Luisom von Ahnom a Severinom Hackerom a jej ústredie sa nachádza v Pittsburghu v Pensylvánii.

Platforma využíva kombináciu interaktívnych cvičení, hier a kvízov, aby pomohla študentom vybudovať si slovnú zásobugramatiku a porozumenie. Kurzy sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili individuálnym potrebám a štýlu učenia sa každého študenta a platforma sleduje ich pokrok a poskytuje personalizovanú spätnú väzbu a odporúčania.

Spoločnosť ponúka kurzy v širokej škále jazykov vrátane španielčiny, francúzštiny, nemčiny, taliančiny, portugalčiny, ruštiny, japončiny, kórejčiny a čínštiny. Platforma ponúka aj kurzy v menej bežne študovaných jazykoch, ako je Navajo, svahilčina a waleština. Okrem bezplatných jazykových kurzov ponúka Duolingo prémiovú službu predplatného s názvom Duolingo Plus, ktorá poskytuje prístup ku kurzom bez reklám, možnosti učenia sa offline a ďalšie funkcie.

Akcie Duolingo


Akcie spoločnosti Duolingo, za posledných 12 mesiacov stúpli o +21,3 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 133,58 USD.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokNový zákaz exportu čipov AI by sa rovnal „geopolitickej ekonomickej vojne“
Ďalší článokMicron v obavách o tržby kvôli sankciách pre Čínu
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno