Rozširovanie portfólia

Americké online noviny zamerané na high-tech spoločnosti TechCrunch zistili, že aplikácia Duolingo na výučbu jazykov s viac ako 500 miliónmi používateľov, pracuje na koncepte hudobnej aplikácii. Technologická spoločnosť so sídlom v Pittsburghu má v súčasnosti malý tím, ktorý pracuje na hudobnom produkte a najíma učiaceho vedca, ktorý kombinuje teoretické znalosti relevantného vedeckého výskumu a praktické skúsenosti s vyučovaním,“ uvádzajú predstavitelia Duolingo.

Firma sa pomaly rozrástlo mimo jazykového vzdelávania na niekoľko nových projektov, ktoré môžu v nadchádzajúcich rokoch predstavovať významné zdroje príjmov. Napríklad The Duolingo English Test, ktorý vznikol z projektu hackathon v roku 2014, je online certifikačná skúška, ktorá testuje jazykové znalosti. Spoločnosť počas pandémie spustila aj Duolingo ABC, čo je bezplatná aplikácia zameraná na anglickú gramotnosť pre deti vo veku 3 až 6 rokov. V októbri 2022 spoločnosť oznámila Duolingo Math vo svojej rozšírenej verzií jazykového vzdelávania a gramotnosti. Matematická aplikácia je bezplatná a vyžaduje metodické myslenie a schopnosť aplikovať funkcie, aby ste sa dostali k odpovediam.

Zdá sa, že ide o nápad zo strany výkonných manažérov, obchodný riaditeľ firmy Bob Meese je investorom v Trala, technologickej spoločnosti, ktorá ponúka virtuálne hodiny hry na husliach. Nedávno získala vo svojej prvej sérii 8 miliónov dolárov. Zatiaľ sa zdá, že rozširovanie portfólia rezonuje investorom. Podľa poslednej štvrťročnej aktualizácie Duolingo v minulom roku viac ako zdvojnásobilo svoju základňu platených predplatiteľov. Celkové príjmy sa tiež takmer zdvojnásobili na 369,5 milióna dolárov za rok 2022.

Nie je jasné, ako sa hudobná aplikácia zhmotní v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov, napríklad nevieme, či aplikácia pomôže ľuďom čítať hudbu, písať hudbu, učiť na nástroje, alebo či je to len malý experiment v rámci organizácie.

Firma Duolingo

Duolingo je jazyková platforma, ktorá ponúka bezplatné kurzy vo viac ako 40 rôznych jazykoch. Spoločnosť bola založená v roku 2011 Luisom von Ahnom a Severinom Hackerom a jej ústredie sa nachádza v Pittsburghu v Pensylvánii.

Platforma využíva kombináciu interaktívnych cvičení, hier a kvízov, aby pomohla študentom vybudovať si slovnú zásobu, gramatiku a porozumenie. Kurzy sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili individuálnym potrebám a štýlu učenia sa každého študenta a platforma sleduje ich pokrok a poskytuje personalizovanú spätnú väzbu a odporúčania.

Spoločnosť ponúka kurzy v širokej škále jazykov vrátane španielčiny, francúzštiny, nemčiny, taliančiny, portugalčiny, ruštiny, japončiny, kórejčiny a čínštiny. Platforma ponúka aj kurzy v menej bežne študovaných jazykoch, ako je Navajo, svahilčina a waleština. Okrem bezplatných jazykových kurzov ponúka Duolingo prémiovú službu predplatného s názvom Duolingo Plus, ktorá poskytuje prístup ku kurzom bez reklám, možnosti učenia sa offline a ďalšie funkcie.

Akcie Duolingo


Akcie spoločnosti Duolingo, za posledných 12 mesiacov stúpli o +44,8 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 134,1 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 123 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, FocusGuru
Predchádzajúci článokApple vstupuje na ďalší lukratívny trh, ktorý by mu mohol pridať miliardy USD
Ďalší článokVesmírna spoločnosť Virgin Orbit dolietala, jej sestra Virgin Galactic plánuje so začatím komerčných letov
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno