Čo generatívna AI?

Nový produktový rad spoločnosti ServiceNow, ktorý je zameraný na generatívnu AI, bude potrebovať čas na to, aby mal významný vplyv na finančné výsledky, uviedli výkonní riaditelia spoločnosti. Týmto vyjadrili zdržanlivý odkaz akcionárom, ktorí očakávali veľký dopad tejto veľmi ospevovanej technológie.

„Hoci to môže nejaký čas trvať, kým bude mať vplyv na hlavné tržby, príležitosť je obrovská„, povedala CFO Gina Mastantuono. Dodala, že spoločnosť by mohla vidieť od 1 do 2,5 miliardy USD v tržbách len od súčasných používateľov produktov, ktorí prejdú na vyššiu cenovú úroveň s nástrojmi pre generatívnu umelú inteligenciu, pričom nešpecifikovala časový rámec.

Spoločnosť poskytuje aplikácie, ktoré pomáhajú firmám organizovať a automatizovať ich personálne a informačno-technologické operácie. Nový, na AI orientovaný produktový rad, ktorý bol uvedený na trh koncom minulého roka, je podľa slov CEO Billa McDermotta najrýchlejšie rastúcim produktom spoločnosti vôbec.

Investori tak pozorne sledovali signály týkajúce sa toho, ako rýchlo zákazníci adoptujú nový produktový rad zameraný na AI. Niekoľko analytikov uviedlo, že hľadajú viac špecifík, než poskytli výkonní predstavitelia spoločnosti vo svojej nedávnej výsledkovej správe za minulý mesiac. Zatiaľ čo mnoho softvérových spoločností vychvaľovalo potenciál generatívnych AI nástrojov na zvýšenie tržieb, len málo z nich jasne uviedlo finančné informácie.

Amazon uviedol, že AI predstavuje miliardovú časť ročnej sadzby jeho divízie cloudových služieb. Medzinárodná spoločnosť Business Machines uviedla minulý mesiac, že jej podnikanie zamerané na AI, rozdelené medzi konzultácie a softvér, od polovice roku 2023 zaznamenalo obchody za viac ako 1 miliardu USD.

ServiceNow tiež potvrdila predchádzajúci výhľad na rok 2026. Tržby z predplatného by mali byť vo výške 15 miliárd USD. Analytici v priemere odhadujú 15,5 miliardy USD. Akciový trh reagoval na tieto správy len malou zmenou po tom, čo akcie uzavreli obchodovanie na úrovni 726,56 USD.

Akcie ServiceNow


Akcie firmy za posledných 12 mesiacov vzrástli o +63,4 % a v súčasnosti sa obchodujú na hodnote 721,1 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 77 násobok zisku na akciu (P/E), 44,4 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 95,6 násobok EV/EBITDA. Trhová kapitalizácia spoločnosti je 148,1 miliardy USD.


Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokAkcie na 10 minút #8 Milostný príbeh španielskych bánk a Enzo Ferrari by bol hrdý
Ďalší článokŠpanielska kozmetická skupina Puig, ktorá vlastní Paco Rabanne, v IPO neohúrila
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno