Square kúpi majoritný podiel v Tidal a dosadí rappera Jay-Z do vedenia firmy

Hudobná platforma je vlastnícky spojená s významnými menami showbiznisu, otázka z kúpy však vyplýva, aký zmysel to má pre technologický Square.

0
483

Spoločnosť Square, ktorú sme zaradili medzi 3 fintech akcie, ktorých rast nemožno zastaviť a informovali sme o jej ďalších výborných kvartálnych výsledkoch spred pár dní, včera informovala, že dosiahla dohodu o získaní väčšinového vlastníctva firmy Tidal, hudobnej streamovacej služby, ktorú čiastočne vlastní i známy rapper Jay-Z. Ten kúpil svoj podiel v roku 2015 za zhruba 56 miliónov USD

Podľa tejto dohody zaplatí Square za Tidal 297 mil. USD vo forme hotovosti a akcií, pričom spoločnosť nezverejnila percento svojho vlastníctva. Jay-Z bude menovaný do predstavenstva firmy Square a ďalší umelci, ktorí podporujú hudobnú platformu, medzi nimi napr. Kanye West, Beyonce, Madonna, Rihanna či Nicki Minaj zostanú taktiež naďalej zainteresovanými stranami. Tá bude pôsobiť v rámci spoločnosti ako samostatná entita.

Hudobná služba je dostupná v 56 krajinách a snaží sa odlíšiť od Spotify a ďalšej konkurencie kvalitnejším zvukom a väčším podielom pre tvorcov hudby.

xtb
Tidal
Hudobná platforma Tidal má viac ako 3 mil. predplatiteľov, zdoj obrázku: Tidal.com

Jack Dorsey, zakladateľ známych a úspešných podnikov Twitter a Square očakáva, že Tidal bude naďalej slúžiť ako „priateľská“ alternatíva pre umelcov voči ostatným hudobným streamovacím službám. „Ide o jednoduchý nápad: nájsť nové spôsoby, ako môžu umelci podporiť svoju prácu“, uviedol vo vyhlásení. Americký rapper sa k situácií tiež vyjadril vystižne: „Partnerstvo zmení hru pre mnohých. Teším sa na všetko to, čo táto kapitola ponúka.“

Hoci bude pôsobiť Tidal naďalej samostatne, Square sa bude snažiť pracovať na nových integráciách pri predaji fanúšikovského tovaru či finančných nástrojoch pre umelcov, pretože to je práve oblasť, v ktorej je firma spoločnosť „doma“. Podľa Avivah Litan, technologickej analytičky poradenskej skupiny Gartner sa bude podnik snažiť o zavedenie rozvíjajúcich sa finančných technológií ako sú blockchain či kryptomeny, ktoré si Jack Dorsey veľmi cení a Square ich presadzuje.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno