Royal Caribbean vydala nové akcie

Spoločnosť je druhou najväčším prevádzkovateľom okružných a dovolenkových plavieb s flotilou viac ako 60 lodí. Rovnako ako ďalšie výletné plavebné linky Carnival či Norewgian Cruise line zažíva krušné chvíle, keďže cestovateľský trh trpí a lode sú ukotvené v prístavoch. Royal Caribbean navyše ťaží bremeno dlhu v celkovej výške 20,14 mld. USD, vedenie spoločnosti sa rozhodlo získať dodatočný kapitál prostredníctvom ponuky nových akcií na burze.

Celkovo bolo ponúknutých takmer 16 938 148 kusov akcií a manažment plánuje použiť výnos z nich na „všeobecné firemné účely“. Približne 1,5 mld. USD ako kapitálová injekcia pomôže firme stať sa viac likvidnou, dodržiavať svoje obchodné záväzky a pokrývať operatívne výdavky, ktoré ju stoja mesačne cca 250 až 290 mil. dolárov. Upisovateľmi akcií boli banky Morgan Stanley a Bank of America a ako finančný poradca Perella Weinberg Partners.

Oddysey
Royal Caribbean: Oddysey of the sea, zdroj obrázku: PR Newswire

Upgrade od analytika

Hoci zažívajú 3 plavebné linky spomínané vyššie stále veľké problémy, investičná banka Macquarie Group zvýšila ich „rating“. Paul Golding, analytik Macquarie uviedol: „Najviac negatívnych vplyvov je nateraz za nami“, čím podotýka na očakávanie ustupovania pandémie. Golding verí, že plavby budú opäť naplno spustené v lete od 30. júna.

Spoločnosť tiež zvýšila svoj cenový výhľad na akcie 3 výletných firiem. Cenový cieľ akcií Royal Caribbean bol zvýšený z $54 na $100, pričom aktuálne sú cca o 10% nižšie na cene $91,61. Cenový cieľ bol upravený taktiež v prípade akcií Carnival, z $16 na $31.

Spustenie plne vakcínovaných plavieb v Izraeli

V pondelok vedenie spoločnosti Royal Caribbean oznámilo, že plánuje od mája spustenie plavieb v Izraeli pre zaočkovaných pasažierov. Vstupenky by sa mali začať predávať už od 9. marca, pričom plavby by sa mali uskutočňovať na najmodernejšej lodi s názvom „Oddyssey of the Seas“ a do vybraných destinácií na Cypre a v Grécku.

Akcie Royal Caribbean
Zdroj obrázku: getty images

Na tému opätovného spustenia sa vyjadril aj izraelský premiér Benjamin Netanjahu: „Som hrdý na to, že budeme prvou krajinou na svete, ktorá bude svedkom novej vlajkovej lode Royal Caribbean. Náš očkovací program by mohol prispieť k tomu, aby sme sa stali svetovým šampiónom v ekonomike a cestovnom ruchu v po-koronovej ére“.

Akcie Royal Caribbean

Akcie Royal Caribbean sa zo svojej najvyššej hodnoty koncom roka 2019 prepadli počas koronakrízy o cca 82%, z $132,62 na $23,81. Zo svojho dna sa však akcie odrazili a v priebehu 1 roka sa vyšplhali o takmer 300%.


Ďalšie novinky

xtb
xtb
Predchádzajúci článokSquare kúpi majoritný podiel v Tidal a dosadí rappera Jay-Z do vedenia firmy
Ďalší článokOživí akciové trhy americký balíček za 1,9 bilióna USD?
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno