Kvartálne výsledky Square – tržby vzrástli o 141%, investícia do Bitcoinu

0
362

Kvartálne a celoročné výsledky

Spoločnosť Square, ktorú sme taktiež zaradili medzi 3 fintech akcie, ktorých rast nemožno zastaviť sa včera podelila o svoje kvartálne výsledky s verejnosťou. Investorov určite poteší, že úžasný rast výnosov sa nekončí. Tie vzrástli medziročne o 141% na 3,16 mld., avšak očakávania Wall Street boli až na úrovni 3,22 mld. dolárov. Čo sa týka ziskovosti, Square vykázal čistý zisk 294 mil. dolárov (-25% medziročne) čo predstavuje zisk na akciu vo výške $0,32. Akcie Square

Vynikajúce výsledky v oblasti tržieb i ziskov však výrazne skresľuje investícia do najznámejšej kryptomeny – Bitcoinu. Po vylúčení príjmov z transakcií s kryptomenami, vzrástli výnosy iba o 23% na 1,4 mld. dolárov. Za celý rok 2020, firma zaznamenala výnosy vo výške 9,5 mld. dolárov (101%-ný medziročný nárast).

Firma bola založená v roku 2009 zakladateľom Twitteru Jackom Dorseym a poskytuje obchodníkom inovatívne služby v oblasti platieb. Finančný ekosystém spoločnosti umožňuje svojim zákazníkom prijímať digitálne platby či už vo forme platobných kariet alebo mobilov.

xtb
Square vývoj tržieb
Akcie Square – vývoj tržieb

Manažment sa naďalej sústredí na svoju platformu Cash App, ktorá zaznamenáva pokračujúci pôsobivý rast. Tá za 3 mesiace vyprodukovala hrubý zisk 377 mil. dolárov, čo je o 162% viac oproti minulému roku, pričom jedným zo zdrojov rastu sú transakcie s Bitcoinom. Spoločnosť tiež informovala, že 3 mil. zákazníkov si v predchádzajúcom roku kúpilo alebo predalo Bitcoiny prostredníctvom tejto aplikácie.

Investícia do Bitcoinu

Square nielenže umožňuje ľudom investovať do Bitcoinu, ale ich aj sám nakupuje. V uplynulom štvrťroku firma zdvojnásobila svoj podiel v kryptomene a na získanie 3 318 kusov utratila 170 mil. dolárov. Priemerná nákupná cena bola mierne nad úrovňou $51 000. Vedenie spoločnosti predtým v októbri zverejnilo nákup Bitcoinu v hodnote 50 mil. dolárov a tieto 2 nákupy aktuálne tvoria cca 5% hotovosti a jej ekvivalentov podniku.

Akcie Square - Square investuje do Bitcoinu
Square investuje do Bitcoinu, zdroj obrázku: HotCryptoNews

Ohľadom nákupu sa manažment vyjadril nasledovne: „Square verí, že kryptomena je nástroj ekonomického posilnenia, ktorý poskytuje jednotlivcom spôsob, ako sa zúčastňovať na globálnom monetárnom systéme a zabezpečovať si vlastnú finančnú budúcnosť. Investícia je súčasťou nášho pokračujúceho záväzku k Bitcoinu a priebežne plánujeme vyhodnocovať svoje investície do Bitcoinu v porovnaní s ostatnými investíciami.“

Akcie Square

Akcie firmy od začiatku minulého roka vzrástli z úrovne $63,83 na aktuálnu cenu $256,59, čo predstavuje nárast o cca 300%. Výborné momentum si akcie udržujú i v súčasnom roku, keď sa vyšplhali hore o ďalších 17,90%. Rýchly rast v budúcich rokoch by malo zabezpečovať niekoľko faktorov, medzi ktoré patrí rozmach digitálnych platieb či platformy Cash App a Square Online Store.


xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno