Reddit plánuje IPO

Platforma sociálnych médií Reddit vypracovala podrobné plány na spustenie svojej počiatočnej verejnej ponuky (IPO) v marci tohto roka. Išlo by o prvé IPO veľkej spoločnosti v oblasti sociálnych médií od Pinterestu, ktorý mal debut v roku 2019 a príde, keď Reddit a jeho kolegovia budú čeliť tvrdej konkurencii na reklamu od spoločností ako TikTok a Facebook.

Ponuka by tiež otestovala ochotu niektorých používateľov platformy podporiť debut spoločnosti na akciovom trhu. Mnohí investori, ktorí uverejňujú príspevky na platforme, pomohli za posledné tri roky podnietiť desiatky „meme“ akcií od maloobchodníka GameStop. Firma, ktorá podala žiadosť o IPO v decembri 2021, plánuje zverejniť svoje podanie koncom februára a dokončiť IPO do konca marca.

Spoločnosť so sídlom v San Franciscu, ktorá bola v roku 2021 ocenená na približne 10 miliárd dolárov, sa snaží predať približne 10 % svojich akcií v rámci IPO. Spoločnosť Reddit, ktorú v roku 2005 založili webový vývojár Steve Huffman a podnikateľ Alexis Ohanian, sa stala najznámejšou vďaka svojim špecializovaným diskusným skupinám. Firma generuje svoje príjmy predovšetkým prostredníctvom reklamy a tiež ponúka prémiový prístup za 5,99 USD mesačne, ešte stále nedosahuje zisk.

V minulosti spoločnosť pripisovala svoje straty investíciám do platformy a jej používateľom, ktorí sa menej zapájali do reklamy na jej stránke ako iné sociálne médiá. Predstavitelia firmy očakávajú, že v roku 2023 vygeneruje mierne viac ako 800 miliónov USD v príjmoch z reklamy, čo je o viac ako 20 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Akcie “veľkých“ sociálnych médií sa za posledný rok odrazili, najmä vďaka rally technologických akcií, keď úrokové sadzby vrcholili. Hodnota akcií spoločnosti Meta, ktorá prevádzkuje Facebook, sa za posledných 12 mesiacov viac ako strojnásobila, zatiaľ čo akcie spoločnosti Snap vzrástli za rovnaké obdobie o 60 %.

Platforma sociálnych sietí Reddit plánuje IPO v marci 2024

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich 
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokVýhľad TSMC podporuje nádeje na globálne oživenie dopytu po smartfónoch v roku 2024
Ďalší článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno