Zníženie dividendy

Paramount koncom minulého týždňa oznámila štvrťročné výsledky, ktoré nesplnili očakávania, pretože firma naďalej bojuje s problémami s reklamou a väčším stratám v rámci svojej divízie streamovania. Spoločnosť vykázala v prvom štvrťroku priamu stratu vo výške 511 miliónov USD v porovnaní so stratou 456 miliónov USD v období predchádzajúceho roka.

„Pri pohľade do budúcnosti sa sústreďujeme na to, aby sme naďalej podporovali rast streamingu, ktorý má vedúce postavenie na trhu, a zároveň sa pohybujeme v dynamickom makroekonomickom prostredí,“ uviedol generálny riaditeľ Paramount Bob Bakish a ocenil Paramount+ a Pluto TV za dosiahnutie míľnikov 60 miliónov predplatiteľov. Organizácia tiež aktualizovala svoju dividendovú politiku a znížila štvrťročnú hotovostnú dividendu na 0,05 USD z 0,24 USD na akciu.

„Aktualizovaná dividendová politika, ktorú sme dnes oznámili, ďalej posilní našu schopnosť poskytovať dlhodobú hodnotu pre našich akcionárov, keďže smerujeme k ziskovosti streamovania,“ povedal Bakish a dodal, že spoločnosť je odhodlaná prijať opatrenia na úsporu nákladov, ako napríklad odpredaj vedľajších aktív.

Firma uviedla, že opätovne spustila proces predaja spoločnosti Simon & Schuster po tom, čo sa predaj vydavateľského gigantu spoločnosti Penguin Random House zrútil koncom minulého roka. Nižšie sú uvedené niektoré z výsledkov Paramountu za prvý štvrťrok v porovnaní s konsenzuálnymi odhadmi Wall Street, ktoré zostavila agentúra Bloomberg:

  • Príjmy: 7,27 miliardy USD oproti očakávaným 7,43 miliardám USD
  • Zisk na akciu (EPS): 0,09 USD oproti očakávaným 0,14 USD
  • Čisté prírastky predplatiteľov Paramount+: 4,1 milióna oproti očakávaným 3 miliónom
  • Globálni mesační aktívni používatelia Pluta: 80 miliónov oproti očakávaným 82 miliónom

Paramount nedávno oznámil, že zlúči svoje streamovacie služby Paramount+ a Showtime do jedného produktu, aby mohol čeliť väčším konkurentom. Zároveň odhalil plán reštrukturalizácie, ktorý spája Showtime s MTV Entertainment Studios. Organiácia hľadá väčšiu integráciu medzi svojou káblovou televíziou a ponukou streamovania.

Firma sa aj naďalej spoliehala na svoje franšízy, aby podporili predplatné streamovacích služieb, pričom sa v súčasnosti pripravujú spin-offy pre populárne seriály ako „Yellowstone“, „Dexter“ a „Billions“ v rámci rebrandingu Showtime/Paramount+. V dôsledku zlúčenia dvoch streamovacích služieb spoločnosť predtým uviedla, že v prvom štvrťroku bude účtovať poplatok za znehodnotenie obsahu medzi 1,3 miliardy až 1,5 miliardy dolárov, ale dodala že očakáva v budúcom roku úspory nákladov vo výške 700 miliónov dolárov.

Tieto očkovávania, spolu s oznámením zvýšením cien streamingových úrovní, by mali pomôcť zvýšiť príjmy, pričom organizácia by mala viesť k návratu k pozitívnemu voľnému cash-flowu a rastu ziskov v roku 2024. Voľný cash-flow dosiahol záporných 554 USD miliónov v prvom štvrťroku oproti 243 miliónom USD v predchádzajúcom roku.

Napriek solídnemu nárastu počtu predplatiteľov problémy s reklamou, naďalej zaťažovali zisky mediálneho giganta, keďže makroekonomické výzvy spolu s nedostatkom politickej reklamy a menším počtom zápasov NFL spôsobili prepad príjmov z reklamy. Reklama v rámci televíznej mediálnej jednotky spoločnosti klesla v prvom štvrťroku medziročne o 11 % po poklese o 7 % v štvrtom štvrťroku. Vedenie tvrdí, že v druhej polovici roka dôjde k zlepšeniu reklamného trhu.

Nedávne špekulácie

Spoločnosť sa začala zaoberať nedávnymi správami o potenciálnom predaji spoločnosti BET Media Group, ktorá zahŕňa káblové kanály BET a VH1, po tom, čo producent Tyler Perry a mediálny magnát Byron Allen údajne prejavili záujem o kúpu väčšinového podielu. Paramount tiež podľa denníka The Wall Street Journal odmietol ponuku na Showtime v hodnote 3 miliardy dolárov od bývalého výkonného riaditeľa Davida Nevinsa.

O Paramounte sa dlho hovorilo, že je potenciálnym cieľom akvizícií kvôli jeho malej veľkosti v porovnaní s konkurenciou. Mediálny gigant sa môže pochváliť súčasnou trhovou kapitalizáciou len okolo 15 miliárd dolárov, čo je slabšie v porovnaní s 183 miliardovou kapitalizáciou Disney a 142 miliardovou kapitalizáciou Netflixu.

Akcie Paramount


Akcie Paramount od začiatku roka klesli o -0,5 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -38 %. V súčasnosti sa akcie firmy obchodujú za 16,99 USD, resp. za 19,6 násobok zisku na akciu (P/E) a 39,9 násobok EV/EBITDADividendový výnos je v súčasnosti 5,65 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, Apple
Predchádzajúci článokAkcie Carvana rastú o 50%, zadĺžený díler očakáva návrat k zisku
Ďalší článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno