Kryptomena Ethereum – Víkend priniesol pre Ethereum nové historické maximum. Nové maximum prichádza necelý týždeň po tom, čo ethereum prelomilo svoje predchádzajúce historické maximum. Po vzore bitcoinov zaznamenal ethereum v sobotu tiež takmer 7% cenový nárast, čo posunulo kryptomenu na nové cenové územie.

Kryptomena Ethereum – Kopírovanie trasy BTC

Známa kryptomena Ethereum zaznamenala v posledných mesiacoch podobné cenové pohyby ako bitcoiny. Zdá sa, že najznámejšie altcoiny sa pohybujú v zhode s bitcoinmi. Korelácia medzi bitcoinom a ethereom však ukázala, že cenová akcia ethereum napodobňuje bitcoinový vývoj. V čase písanie toho článku sa cena ETH nachádza už na hranici 2156 dolárov.


Kryptomena Ethereum – Dobré správy do budúcna

Zmluva TVL v zmluve ETH 2.0 dosahuje nové historické maximum – viac ako 8 miliárd dolárov

Analytická spoločnosť Glassnode tweetla, že celková hodnota ETH uzamknutá v depozitnej zmluve Ethereum 2.0 zasiahla nové ATH a v súčasnosti predstavuje ohromný ETH v hodnote 8 049 974 417,34 USD.

Zostatky ETH na burzách klesajú o 19 percent

Podľa údajov poskytnutých ďalšou analytickou spoločnosťou  Santiment zaznamenali zostatky coinov druhej najväčšej kryptomeny na burzách od decembra výrazný pokles – 19 percent.

Ethereum sa sťahuje do chladiacich peňaženiek alebo sa zamyká na platformách DeFi. Pokles ponuky ETH na burzách je dobrý, pretože bráni veľkým výpredajom, uvádza sa v tweete od spoločnosti Santiment.

Ethereum má dobré základy a bude rásť: CEO SkyBridge Capital

Ako dnes uvádza zakladateľ a generálny riaditeľ kapitálového fondu SkyBridge Anthony Scaramucci, v rozhovore pre CNBC nedávno uviedol, že je presvedčený, že Ethereum je v dobrom stave.

Počíta tiež s tým, že ETH v budúcnosti porastie a trh s ním je už veľký, pretože ponúka všetko potrebné pre DeFi a NFT – NFT je jednotka dát uložená v digitálnej knihe nazývaná blockchain, ktorá osvedčuje digitálne aktívum ako jedinečné a preto je nezameniteľné.

SkyBridge Capital je však zatiaľ zameraný iba na bitcoin. Scaramucci však pripustil, že v budúcnosti môže SkyBridge založiť aj fond Ethereum.

Blockchain novinár Colin Wu sa k tejto správe Santimenta vyjadril a uviedol, že obeh ETH tiež vykazuje obrovský klesajúci trend.

Kryptomena Ethereum - na 2200 dolárov
Ethereum. Zdroj: Fool

Ethereum tiež podporili nedávne správy, že sieť využíva jedna z najväčších nadnárodných spoločností poskytujúcich finančné služby na svete. Spoločnosť Visa začala uskutočňovať transakcie vo svojej vlastnej sieti prostredníctvom mincí USD krytých ethereom . Táto správa zaznamenala nárast popularity ethereum ceny, keď sa začalo prejavovať globálne využitie.

Kryptomena Ethereum by s najväčšou pravdepodobnosťou mohla v budúcnosti zažívať rast cien vyššie, pretože trh naďalej vidí býčie nálady. Celková kapitalizácia kryptotrhu dosiahla tiež nové maximum 2 bilióny dolárov, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenali tiež prudký nárast cien. 

Obchodníci naďalej zvažujú potenciálny beh altcoinov podobný tomu z roku 2017, keď ceny na trhu dosiahnu nové maximá. 

O analýze známej krypomeny pre rok 2021 sme informovali našich čitateľov v článku, ktorý si môžete prečítať TU.

Pre viac informácií a zaujímavostí zo sveta kryptomien kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s kryptomenami kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s akciami alebo ETF kliknite TU.

xtb
Predchádzajúci článokJeden z najhodnotnejších startupov sveta – Grab vstúpi na burzu cez SPAC
Ďalší článokiRobot rozširuje svoj priamy predaj a produktové portfólio
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno