Ethereum sa koncom minulého týždňa vyšplhalo na viac ako 2 000 dolárov. Support $ 1950 bol pre Etheruem technickým cieľom po jeho úniku okolo $ 1420, a hoci to trvalo nejaký čas, Ether ho nakoniec zvládol. Je však pravdepodobné, že to nie je koniec tohto trendu. Aká bude v najbližších dňoch budúcnosť tejto obľúbenej kryptomeny sa dozviete nižšie.

Čo je Ethereum

Kryptomena Ethereum, ktoré bolo uvedené na trh v roku 2015, je open-source, decentralizovaná softvérová platforma založená na blockchaine, ktorá sa používa pre vlastnú kryptomenu ether. Umožňuje vytvárať a spúšťať SmartContracts a distribuované aplikácie bez akýchkoľvek prestojov, podvodov, kontroly alebo zásahov tretích strán.

Kryptomena Ethereum nie je len platforma, ale aj programovací jazyk bežiaci na blockchaine, ktorý pomáha vývojárom vytvárať a publikovať distribuované aplikácie.

Zmena ceny (24 hodín)

35,89 dolárov (↑ 1,89%)

Market Cap

221,77 miliárd dolárov (↑ 1,90%)

Objem obchodov (24 hodín)

30,80 miliárd dolárov (↑ 8,39%)

V roku 2016 sa kryptomena Ethereum rozdelilo na dva samostatné blockchainy, kryptomena Ethereum a Ethereum Classic, po tom, čo jeden herec ukradol finančné prostriedky v hodnote viac ako 50 miliónov dolárov, ktoré boli zhromaždené na DAO, súbore inteligentných kontraktov pochádzajúcich zo softvérovej platformy Ethereum. Od septembra 2019 bolo Ethereum druhou najväčšou virtuálnou menou na trhu, len za bitcoinom. Získanie éterovej meny je oveľa rýchlejšie ako bitcoin (asi 14 alebo 15 sekúnd oproti takmer 10 minút bitcoinu) a v obehu je oveľa viac éterových jednotiek, ako je bitcoin o ktorom sme písali ešte začiatkom roka a momentálne trhá rekordy, o jeho predikcí na rok 2021 si môžete prečítať TU.


Ethereum má kapitalizáciu na úrovni 2 s obehovou dodávkou 114 749 891. Kryptomena ethereum sa obchoduje na 368 burzách , pričom top burzami sú Biki (9,00 USD), Binance (8,86 miliardy USD) a OKEx (3,36 miliardy USD). Kryptomena Ethereum malo historické maximum 2 046 dolárov asi pred 21 hodinami. Počas posledného dňa, ethereum má 20% transparentné objem a bolo obchodovanie na 34 610 aktívnych trhoch s jeho najvyššieho objemu obchodov pary bytia USDT ($ 34.54B), USD ($ 16.95B) a BTC (8.88B $).

Celkom objem

39 207 733 433 dolárov

Zmena

↑ 6 322 759 758 dolárov (19,23%)

Minulý rok bola pre sieť uvedená aktualizácia s názvom Ethereum 2.0 . Navrhovatelia tvrdia, že by to malo pomôcť ethereum a éteru mincí zväčšiť sa. Aktualizácia sa momentálne stále zavádza.

Tento mesiac zahájila burza s derivátmi CME (Chicago Mercantile Exchange) éterové futures, čo potenciálne otvára dvere inštitucionálnym investorom, aby sa zapojili do akcie. „Napriek pretrvávajúcim sťažnostiam na sieťové poplatky Etherea zostáva cieľovou destináciou pre všetky blockchainové aplikácie,“ uviedol Chu.

Kryptomena ethereum -analýza
Zdroj: Nomic

Prečo kryptomena ethereum nad bitcoinom?

Najjednoduchší spôsob, ako premýšľať o Ethereum, je porovnať ho s niečím, čo pravdepodobne používate každý deň, napríklad s mobilným telefónom. Ak máte telefón s Androidom alebo iOS, máte aplikácie, ktoré môžu vykonávať širokú škálu funkcií od objednania Uber po mapovanie trasy po meste.

To, čo dáva Etheru náskok pred bitcoinom, je jeho implementácia inteligentných zmlúv, ktorá umožňuje vývojárom spúšťať decentralizované aplikácie alebo dapps priamo na blockchaine Ethereum. Aj keď možnosti inteligentných zmlúv sú takmer nekonečné, objavilo sa niekoľko prípadov dominantného použitia.

Decentralizované výmeny úplne zmierňujú problém uschovávateľa. Namiesto dôverovania výmeny ako správcu môže používateľ jednoducho poslať svoje finančné prostriedky na adresu inteligentnej zmluvy, ktorá poskytuje používateľovi a iba jeho používateľovi kontrolu nad ich finančnými prostriedkami.

„Okrem výrazného zvýšenia denného objemu obchodov bolo Ethereum tiež svedkom nárastu denných transakcií,“ dodáva Aksje Bloggen. „Vo februári 2019 dosiahol priemerný počet denných transakcií s ethereom takmer 541 500 osôb, čo odhalili údaje CoinMetrics. V nasledujúcich dvanástich mesiacoch sa tento údaj zvýšil na 620 400. Počet transakcií sa však v druhom štvrťroku 2020 výrazne zvýšil, v júni dosiahol 1,1 milióna, čo predstavuje takmer 90% skok za šesť mesiacov. Zvyšujúci sa trend pokračoval aj v nasledujúcich mesiacoch a v decembri minulého roka stúpol na viac ako 1,2 milióna. “

Technická analýza kryptomeny ethereum

Na dôveryhodnosti býčieho rastu pridáva, index relatívnej sily (RSI) ustúpil z prekúpenej zóny a pohyboval sa tesne pod úrovňou 70. To naznačuje, že existuje potenciál pre ďalší pohyb smerom nahor.

Cieľ je na 2369 dolárov, hoci by to mohla byť nerovná jazda pre býkov ETH na ich ceste na sever. Okamžitú nevýhodu by pravdepodobne mohol obmedziť vzostupný 21-kĺzavý priemer (SMA) na úrovni 1902 USD.

Ďalší support je zarovnaný na 1843 dolárov, 50-SMA, pod ktorým by sa dala testovať podpora vzoru na 1809 dolárov. Trvalý zlom pod poslednou menovanou hodnotou by mohol zneškodniť vzostupný únik, pretože predajcovia by potom sledovali hodnotu 100-HMA vo výške 1771 dolárov.

Pre viac zaujímavostí a analýz zo sveta kryptomien kliknite TU.

xtb
ZDROJFinanceYahoo, Investopedia, Wealthfront, Nomics
Predchádzajúci článokFord plánuje do roku 2030 vyrábať v Európe iba elektromobily
Ďalší článokFond Billa Gatesa predal 3 obľúbené technologické akcie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno