More

  Alibaba investovala do čínskeho startupu v oblasti umelej inteligencie Moonshot AI 1 miliardu USD. Moonshot AI, patrí k známym startupom vyvíjajúcim generatívnu umelú inteligenciu v Číne, s nádejou, že sa raz vyrovná podobným ako OpenAI a Google.

  Alibaba investovala do čínskeho startupu v oblasti umelej inteligencie Moonshot AI 1 miliardu USD. Moonshot AI, patrí k známym startupom vyvíjajúcim generatívnu umelú inteligenciu v Číne, s nádejou, že sa raz vyrovná podobným ako OpenAI a Google.

  Alibaba a Moonshot AI

  Spoločnosť Alibaba zohrala hlavnú úlohu v najväčšej jednorazovej finančnej operácii pre čínsku startupovú spoločnosť v oblasti umelej inteligencie. Tento krok je len ďalším v rade značných investícií, ktoré naznačujú, že obchodná spoločnosť v oblasti elektronického obchodu opäť nasadzuje kapitál v hľadaní rastu.

  Alibaba sa pridáva k spoločnostiam ako Tencent a rovesníkom z Silicon Valley, ako je Microsoft, ktoré investujú veľké sumy do generatívnej AI, technológie, ktorá poháňa ChatGPT. Firma investovala 1 miliardovú do spoločnosti Moonshot AI s existujúcim investorom Monolith Management, čím zdvojnásobila hodnotu ročnej firmy na približne 2,5 miliardy USD.

  Spoločnosť Moonshot AI, založená v marci 2023, patrí k známym startupom vyvíjajúcim generatívnu umelú inteligenciu v Číne, s nádejou, že sa raz vyrovná podobným ako OpenAI a Google. Verejnosti predstavila svoj chatbot Kimi v novembri minulého roka a odvtedy spustila platformu pre vývojárov na vytváranie aplikácií AI nad svojim modelom. Jej hodnota sa pohybovala len okolo 300 miliónov USD, keď získala prvotnú finančnú podporu.

  Noví šéfovia Alibaby, Joseph Tsai a Eddie Wu, prisľúbili, že oživia klesajúcu spoločnosť, ktorú zasiahli dva roky regulácie a ekonomické zhoršenie. Investujú do nových technológií, ako je AI, ktoré prinesie podnikové línie od cloudu po logistiku. Tsai uviedol, že divízia cloudu teraz hostí polovicu čínskych firiem s generatívnou AI a obsluhuje asi 80% technologických firiem krajiny.

  Ale púšťajú sa do poľa, ktoré je preplnené, keď rizikové kapitálové firmy a technologickí lídri investujú miliardy do výcviku a vývoja AI služieb, opakujúc vlnu aktivity v Silicon Valley a Európe. Iné čínske AI startupy, ktoré získali významné sumy od investorov, zahŕňali Baichuan a Zhipu.

  Akcie firmy Alibaba za posledný rok klesli o -19,2 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 77,7 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 194,2 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.