More

  Microsoft uzatvára partnerstvo s konkurentom OpenAI, francúzskou firmou Mistral. Okrem Microsoftu spolupracuje Mistral aj s ďalšími technologickými gigantmi ako Amazon a Google na distribúcii svojich modelov.

  Microsoft uzatvára partnerstvo s konkurentom OpenAI, francúzskou firmou Mistral. Okrem Microsoftu spolupracuje Mistral aj s ďalšími technologickými gigantmi ako Amazon a Google na distribúcii svojich modelov.

  Microsoft a Mistral

  Spoločnosť Microsoft oznamuje nové partnerstvo so francúzskou startupovou firmou Mistral AI, ktoré umožní ponúkanie umelej inteligencie prostredníctvom svojej cloudovej výpočtovej platformy Azure. Tento viacročný obchod je pre Microsoft dôležitým krokom smerom k diverzifikácii ponúkaných umelých inteligentných modelov a zároveň snažením sa o získanie viac zákazníkov pre svoje cloudové služby Azure.

  Mistral AI je parížska startupová spoločnosť, ktorá sa zameriava na vývoj otvorených a patentovaných veľkých jazykových modelov (LLM), ktoré sú schopné rozumieť a generovať texty podobne ako človek. Ich najnovší model, Mistral Large, bude prvýkrát dostupný pre zákazníkov Azure, a to vďaka tejto novovzniknutej spolupráci. Tieto technológie budú hostované na cloudovej platforme Azure, čo umožní ich jednoduché a efektívne využitie pre zákazníkov.

  Okrem Microsoftu spolupracuje Mistral aj s ďalšími technologickými gigantmi ako Amazon a Google na distribúcii svojich modelov. Plánuje tiež rozšíriť dostupnosť Mistral Large aj na ďalších cloudových platformách v priebehu nasledujúcich mesiacov, čo by malo prispieť k ešte širšiemu dosahu ich technológií.

  Zakladateľmi spoločnosti Mistral sú Timothée Lacroix a Guillaume Lample, ktorí predtým pracovali v tínoch umelej inteligencie spoločnosti Meta, a Arthur Mensch, bývalý výskumník v DeepMind od spoločnosti Google. Tento tím predstavuje kombináciu skúseností a know-how, ktoré umožňuje Mistralu posúvať sa vpred a inovovať v oblasti umelej inteligencie.

  Akcie firmy Microsoft za posledný rok vzrástli o +63,4 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 407,5 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 3,03 bilíona USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.