More

  Bitcoin vzrástol a prekonal hranicu 60 000 USD, čím sa dostal na dosah od svojho historického maxima. Rast je poháňaný prílevom do ETF, ktorý od spustenia dosiahol 6,7 miliardy USD, vrátane odlivu z Grayscale.

  Bitcoin vzrástol a prekonal hranicu 60 000 USD, čím sa dostal na dosah od svojho historického maxima. Rast je poháňaný prílevom do ETF, ktorý od spustenia dosiahol 6,7 miliardy USD, vrátane odlivu z Grayscale.

  Bitcoin nad 60 000 USD

  Digitálne aktívum sa vyšplhalo až na 63 900 USD, čím sa dotklo svojho najvyššieho vnútrodenného bodu od novembra 2021, a potom kleslo späť na úroveň 60 000 USD na základe správ, že niektorí používatelia kryptomenovej burzy Coinbase začali na svojich účtoch vykazovať zostatok 0 USD.

  Coinbase najprv na svojej webovej stránke uviedla, že „sme si vedomí toho, že niektorí používatelia môžu vidieť na svojich účtoch Coinbase nulový zostatok a môžu sa vyskytnúť chyby pri nákupe alebo predaji“, ale že „vaše aktíva sú v bezpečí“. Druhá aktualizácia uviedla, že „začíname vidieť zlepšenie v obchodovaní so zákazníkmi. Kvôli zvýšenej návštevnosti môžu niektorí zákazníci stále vidieť chyby pri prihlásení, odosielaní, prijímaní a pri niektorých spôsoboch platby.“ Tretia aktualizácia ponúkla uistenie, že „začíname vidieť normalizáciu aktivity Coinbase.com“.

  Za 32 dní od spustenia bitcoinového ETF, Black Rock nazhromaždil bitcoiny c celkovej hodnote viac ako 6,5 miliardy USD za ktorým nasleduje Fidelity s viac ako 4,4 miliardami USD.

  Bitcoin je jedným z najvýkonnejších aktív posledných rokov. Z lokálnych cenových miním okolo 16 000 USD, ktoré Bitcoin dosiahol koncom roka 2022, vzrástol k dnešnému dňu o viac ako 200 % a v súčasnosti sa obchoduje za približne 52 000 USD. Bitcoinu pomáha vyhliadka na zníženie úrokových sadzieb v USA a tiež schválenie niekoľkých amerických ETF, ktoré prebehlo v poslednom čase. V Európe sme si museli na širšie zavedenie takýchto cenných papierov počkať o trochu dlhšie, avšak v pondelok 19. 2. bolo hneď niekoľko týchto produktov pridaných do ponuky XTB. Investovanie do BTC tak nebolo pre investorov nikdy jednoduchšie!

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Bitcoinové ETF si môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.