Burry opustil Alibabu a JD

Tento pondelok bol konečným termínom pre inštitucionálnych investorov, vrátane hedžových fondov, penzijných fondov a nadácií, aby nahlásili držby akcií Komisii pre cenné papiere prostredníctvom štvrťročných podaní 13F. Včera sme Vás informovali o tom čo v tomto štvrťroku kupoval Warren Buffet a jeho Berkshire Hathaway.

Dnes sa pozrieme na Michaela Burryho, ktorý sa preslávil “Big Shortom“ pri predpovedaní krachu bývania v roku 2008. V súčasnosti je veľmi aktívny na sociálnych sieťach pre svoje predpovede hroziacich rizík. Ako portfólio manažér fondu Scion vo veľkom prekopal stratégiu fondu a opustil hneď niekoľko pozícií.

Michael Burry opustil pozície v čínskych spoločnostiach Alibaba a JD. To je výrazný obrat, ak vezmeme do úvahy, že dvaja čínski technologickí giganti tvorili 20 % portfólia firmy a boli jej dvoma najväčšími majetkovými podielmi na konci marca.

Spoločnosť Scion v druhom štvrťroku zlikvidovala podiely v 15 spoločnostiach vrátane bánk, ktoré získala v predchádzajúcom období, keď zlyhanie niekoľkých veriteľov zasiahlo finančný sektor. Patrí medzi ne napríklad First Republic Bank, ktorú zachránila JPMorgan, a PacWest Bancorp, kde spoločnosť odpredala 250 tisíc akcií.

Medzi ďalšie významné predaje firmy patria aj akcie maloobchodného predajcu diamantových šperkov Signet Jewelers, kde spoločnosť odpredala až 32 % akcií a tiež akcie spoločnosti Liberty Latin America, kde Burry znížil pozíciu až o 44 %. Signet Jewelers je v súčasnosti piatym najhodnotnejším aktívom v portfólií spoločnosti s celkovou hodnotou 6,64 milióna USD. Za zmienku stoja aj predaje podielov New York Community Bancorp, bankovej holdingovej spoločnosti, kde sa predalo až 650 tisíc akcií firmy a veľkoobchodného reťazca Bed, Bath & Beyond v ktorom sa fond zbavil všetkých milión akcií.

Firma sa tiež úplne zbavila akcií firmy Michaels Companies, kde predala celý podiel 3,3 milióna akcií. Burry taktiež predal 1 milión akcií firmy Bed, Bath & Beyond a 2 milióny akcií konglomerátu cestovných služieb Trip. V tomto štvrťroku fond Scion úplne vymazal retailového predajcu videohier, známeho z roku 2021 GameStop, keď sa firma zbavila zvyšného podielu 6,8 milióna akcií.

Čo nakupoval Michael “Big Short” Burry v tomto štvrťroku 2023?
Čo nakupoval Michael “Big Short” Burry v tomto štvrťroku 2023?
Zdroj: Stockcircle

Prekopanie portfólia

Americká cestovná technologická spoločnosť Expedia Group sa stala najhodnotnejším aktívom v Burryho portfólií, keď tvorí takmer 10 % portfólia. Scion kúpil hneď 100 tisíc akcií firmy v celkovej hodnote 10,7 milióna USD. Fond tiež pridal akcie spoločností Charter Communications, v ktorom kúpil 25 tisíc akcií v hodnote 10,7 milióna USD a 100 tisíc akcií CVS Health v hodnote 7,3 milióna USD.

Michael Burry pridal tiež akcie spoločnosti ako MGM Resorts, v hodnote 6,6 milióna USD, General Holdings v hodnote 6,2 milióna USD či automobilový koncern Stellantis v hodnote 5,9 milióna USD. Taktiež zainvestoval 6 miliónov USD do firmy Laredo Petroleum, ktorá sa zaoberá prieskumom uhľovodíkov a do známeho producenta filmov Warnes Bros, konkrétne kúpil 375 tisíc akcií v hodnote 6 miliónov USD.

Známy investor zvýšil podiel v zdravotnej a poisťovacej spoločnosti Cigna Group, ktorá je v súčasnosti tretím najväčším aktívom v portfóliu s celkovou hodnotou takmer 8 miliónov USD. Vo firme kúpil ďalších 2,5 tisíca akcií, čo predstavuje 10 % nárast. O 50 % navýšil podiel v spoločnosti Geo Group, kde v súčasnosti drží 600 tisíc akcií v hodnote 4,4 milióna USD. Za zmienku ešte stojí aj takmer 120 % navýšenie podielu vo firme zaoberajúcej sa elektronickým obchodom Therealreal, v ktorej Scion v súčasnosti drží 1,5 milióna akcií v hodnote 3,7 milióna USD.

V súčasnosti predstavuje portfólio fondu Scion Asset Management hodnotu 117 miliónov USD, pričom najväčšie zastúpenie majú spotrebiteľské firmy s takmer 32 % podielom. Významný podiel 17,3 % portfólia prezentujú spoločnosti zastupujúce telekomunikácie, čo predstavuje 20,2 miliónov USD. Veľké podiely v Burryho portfóliu majú tiež energetický sektor, 11,6 %, priemysel 9,7 %, finančný sektor 10,7 % a sektor zdravotníctva s podielom 6,3 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Stockcircle
Predchádzajúci článokAkcie Sea odpísali 29 %, firma hlási opäť červené čísla
Ďalší článokFirma BAE Systems kupuje Ball Aerospace za 5,55 miliardy USD
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno