Nová akvizícia

BAE Systems kupuje popredného amerického dodávateľa v oblasti kozmického a obranného priemyslu Ball Aerospace. Táto kúpa predstavuje najväčšiu akvizíciu spoločnosti. Dohoda v hodnote 5,55 miliardy USD posilní pozíciu BAE v celom rade činností, najmä v kozmickom sektore, kde je Ball popredným dodávateľom kozmických lodí. Vesmírne a vojenské portfólio tvorí 70 % podnikania spoločnosti Ball.

Šéf BAE Charles Woodburn opísal akvizíciu ako „vzácnu príležitosť“ na získanie podniku takéhoto rozsahu a kvality. „Strategické a finančné zdôvodnenie je presvedčivé, keďže sa naďalej zameriavame na oblasti s vysokou prioritou výdavkov na obranu a spravodajstvo,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti.

BAE Systems sa umiestnila na siedmom mieste v nedávno zverejnenom ročnom rebríčku 100 najlepších globálnych obranných spoločností Defense News, pričom tržby v obrannom sektore v roku 2022 presiahli 25 miliárd USD. Ball Corporation zaúčtovala v tomto roku tržby súvisiace s obranou vo výške 1,7 miliardy USD.

Podnik, ktorý BAE kupuje, má sídlo v Colorade, zamestnáva 5200 ľudí a má ročný obrat 2,2 miliardy USD. Je známa najmä svojimi aktivitami súvisiacimi s vesmírom, ale má tiež postavenie ako dodávateľ systémov v oblasti komunikácie, spravodajstva, rakiet a munície. Po schválení regulačnými orgánmi BAE očakáva, že transakciu dokončí v prvej polovici roku 2024.

BAE Systems

BAE Systems je nadnárodná spoločnosť v oblasti obrany, bezpečnosti a letectva. Je jedným z najväčších svetových dodávateľov obrany a pôsobí v rôznych sektoroch vrátane pozemnej, námornej, leteckej a kybernetickej obrany. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách a má významné zastúpenie v Spojených štátoch, Saudskej Arábii, Austrálii a Spojenom kráľovstve.

Ponuka spoločnosti zahŕňa produkty ako vojenské lietadlá, námorné lode, ponorky, obrnené vozidlá, muníciu, elektronické systémy, spravodajské a bezpečnostné riešenia a pokročilé technológie pre vzdušné, pozemné a námorné sily. Taktiež firma ponúka aj kybernetickú bezpečnosť a spravodajské služby. Jeho najvýznamnejšími odberateľmi sú Ministerstvom obrany Spojeného kráľovstva a Ministerstvom obrany USA.

Akcie BAE Systems


Akcie BAE Systems za posledných 12 mesiacov stúpli o +30,7 %. V súčasnosti sa akcie firmy obchodujú za 49,65 USD, resp. za 16 násobok zisku na akciu (P/E); 7,8 násobok prevádzkového cash flowu na akciu (P/OCF) a 9,7 násobok EV/EBITDADividendový výnos je v súčasnosti 2,92 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo
Predchádzajúci článokČo nakupoval Michael “Big Short” Burry v tomto štvrťroku 2023?
Ďalší článokAnalýza akcie Johnson & Johnson: Dividendový kráľ vládnuci zdravotníctvu
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno