Analýza – Kryptomena Cardano. V tomto článku si povieme všetky podstatné informácie o kryptomene Cardano. V úvodných častiach sa budeme venovať základným informáciám o projekte, analýze kryptomeny a samotným predikciám ceny pre rok 2021. Ak ste našim stálym čitateľom a pohrávate sa s myšlienkou investovania do kryptomien cez bezpečného brokera, môžeme osobne odporučiť brokera Etoro.

Či je kryptomena Cardano (ADA) ?

Cardano je decentralizovaná blockchainová platforma tretej generácie. Aj keď má podobné vlastností a aplikácie ako iné blockchainové platformy, ako napríklad Ethereum, odlišuje sa ostatných vďaka vzájomnému hodnoteniu vedeckého výskumu ako stavebného kameňa pre aktualizácie svojej platformy.

Charles Hoskinson, spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum, zahájil vývoj Cardana v roku 2015 a celý koncept mal byť akousi alternatívou k Ethereum. Obidve platformy majú podobné využitie, napríklad: inteligentné zmluvy pre budovanie prepojeného a decentralizovaného systému. V súčasnosti sa kryptomena Cardano považuje za aktualizovanejšiu verziu Etherea a jednou z jej hlavných náplní je poskytovanie bankových služieb svetovým nebankovým subjektom.

Kryptomena Cardano je založená na blockchainovom protokole Ouroboros proof-of-stake, o ktorom sa tvrdí že je niekoľkomiliónkrat energetickejší ako Bitcoin (BTC). Ak by ste to potrebovali zjednodušiť, energetický rozdiel je podobný rozdielu v spotrebe energie jednej domácnosti a celej malej krajiny.

Analýza ceny Cardano

Kryptomena Cardano - analýza ceny

Zmena ceny (24 hodín):

1,3452 dolárov ↓ 2,49 %

MarketCap:

43,13 miliárd dolárov ↓ 2,49 %

Objem obchodov (24 hodín):

3,76 miliárd dolárov ↑ 50,52 %

V súčasnosti sa Cardano obchoduje za 1,3254 USD, čo je pokles 2% za posledných 24 hodín. Spoločnosť Nomics, ktorá sa zaoberá analýza a predikciami cien kryptomien odhaduje v 7-dňovej predpovedi, že cena sa bude pohybovať okolo 1,6261 USD, čo je + 19%. Momentálna tržná kapitalizácia Cardana je 43,13 miliárd dolárov a jej momentálna cirkulujúca dodávka je 32 060 593 619 coinov z maximálnych 45 000 000 000. Kryptomena Cardano sa obchoduje na 102 burzách, pričom najlepšími sú Binace (1,52 miliardy USD), ZG.com (1,36 miliardy USD) a OKEx (183,92 miliónov USD). Cardano malo svoj ATH pred 20 dňami na hodnote 1,4850 USD. Podľa údajov, ktoré zhromaždila spoločnosť CoinMarketCap je momentálne 7. najväčšia kryptomena na svete.

1. januára v roku 2021 sa kryptomena Cardano obchodovala za 0,175 USD za token, na konci februára sa obchodoval už sa 1,323 USD za token a odvety by sa dalo povedať že je už skoro v 3 mesačnej konsolidácií.


 

Predikcia ceny Cardano

Ako upozorňujeme pri každej analýze kryptomien, predikovať ceny kryptomien v budúcnosti je pomerne náročná záležitosť a tento článok nemá slúžiť ako pokyn pre kúpu respektíve predaj kryptomeny Cardano. Ponúkame Vám však pár vyhlásení o budúcej cene Cardano, ktoré Vám môžu poskytnúť detailnejší obraz budúcej ceny.

Autori webovej stránky Smartereum veria, že kryptomena Cardano dosiahne do konca roka 2021 cenu 2,5 USD. Argumentujú tým, že Cardano má obrovský potenciál do budúcna práce kvôli tomu ako šetrí spotrebu energie. Autori toho webu tiež predikujú, že Cardano by sa podľa nich mala dostať do 5 rokov na hodnotu 10 USD.

Podľa WalletInvestor by sa cena kryptomeny v roku 2021 mala obchodovať medzi 1,26 USD až 2,175 USD. Taktiež predpovedali podľa exponenciálnych kĺzavých priemerov (EMA) z vyšších TimeFrames, že cena do 5 rokov dosiahne úroveň 5,7 USD.

Autori TradingBeasts sú niečo skeptickejší voči tejto kryptomene, odhadujú že do konca roku 2021 sa bude cena obchodovať na úrovni 1,29 USD a do konca roku 2024 sa bude obchodovať medzi 1 až 1,6 USD za token.

Platforma Coinwitch, poskytla pomerne detailnú predikciu ceny Cardana do budúcnosti. Predpoveď ceny na rok 2021 je 1,5 až 2 USD do konca tohto roku. Za 5 rokov očakávajú, že ADA dosiahne viac ako 3 USD za token.

Treba však zohľadniť aj fakt, že vymenované spoločnosti, používajú na predikcie cien výlučne technickú analýzu a kĺzavé priemery, ktoré sa už viac krát v minulosti ukázali, že pri predikcií kryptomien nemusia byť až tak presne.

Kryptomena Cardano - analýza ceny
Cardano. Zdroj: Fool

kryptomena Cardano, kryptomena Cardano, kryptomena Cardano, kryptomena Cardano, kryptomena Cardano

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.

Novinky zo sveta kryptomien a akcií.

Ako zdaniť zisk s kryptomien.

Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
Predchádzajúci článokAkcie Pfizer v miernom raste, firma očakáva príjmy z vakcín na úrovni $26 miliárd
Ďalší článokAkcie Honest, firmy Jessicy Alba bude možné obchodovať už dnes
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno