More

  Americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite majú za sebou najlepší týždeň za takmer pol roka. Rast bol posilnený najmä silnými kvartálnymi výsledkami viacerých technologických gigantov.

  Americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite majú za sebou najlepší týždeň za takmer pol roka. Rast bol posilnený najmä silnými kvartálnymi výsledkami viacerých technologických gigantov.

  S&P 500 a Nasdaq Composite v raste

  S&P 500 a Nasdaq Composite odštartovali týždeň s výrazným vzostupom, čo sa ukázalo ako ich najlepší výkon od novembra minulého roka. Wall Street oslavovala úspešný týždeň, keďže širší index S&P 500 a technologický Nasdaq Composite dosiahli ich najväčší nárast od minulého novembra. Tento rast bol predovšetkým podporený silnými kvartálnymi výsledkami viacerých technologických gigantov, ako Microsoft, Google či Tesla. O tom, ako sa darilo trhom v minulom týždni sme Vás informovali v našom najnovšom podcaste:

  S&P 500 získal 1,02 % a uzavrel sa na úrovni 5 099,96 bodu. Nasdaq zaznamenal ešte výraznejší rast o 2,03 % na 15 927,90 bodu, s veľkou pomocou rastu akcií spoločnosti Alphabet, ktorý predstavoval najväčší denný nárast od februára. Dow Jones Industrial Average, kľúčový americký index, sa zvýšil o 153,86 bodu alebo 0,40 %, a dosiahol 38 239,66 bodu.

  image 40

  S&P 500 a Nasdaq Composite zažili svoj najlepší týždeň od novembra 2023, s nárastom o 2,7 %, resp. 4,2 %. S&P ukončil trojtýždňové obdobie poklesu, zatiaľ čo Nasdaq zaznamenal prvý týždeň so ziskom za posledných päť. Dow Jones sa tiež darilo, pričom si za uplynulý týždeň polepšil o 0,7 %.

  S&P 500 si tento rok pripísal 7,5 % a v súčasnosti je na úrovni 5 099,9 bodov a Nasdaq Composite si tento rok pripísal 7,9 % a v súčasnosti je na úrovni 15 927,9 bodov

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Indexy môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.