More

  Airbus zaznamenal v 1. štvrťroku nárast tržieb aj čistého zisku. Tržby spoločnosti Airbus stúpli o 9 % na 12,83 miliardy EUR, čo je výsledkom zvýšeného objemu dodávok a zintenzívnenia výroby.

  Airbus zaznamenal v 1. štvrťroku nárast tržieb aj čistého zisku. Tržby spoločnosti Airbus stúpli o 9 % na 12,83 miliardy EUR, čo je výsledkom zvýšeného objemu dodávok a zintenzívnenia výroby.

  Airbus kvartálne výsledky

  Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil pozitívne výsledky za prvý štvrťrok roku 2024. Spoločnosť zaznamenala nárast tržieb aj čistého zisku, hoci prevádzkový zisk a free cash flow boli nižšie ako očakávali analytici na Wall Street. Čistý zisk najväčšieho svetového výrobcu lietadiel za prvý kvartál roku 2024 výrazne vzrástol o 28 % na 595 miliónov EUR.

  Tržby spoločnosti Airbus tiež stúpli o 9 % na 12,83 miliardy EUR, čo je výsledkom zvýšeného objemu dodávok a zintenzívnenia výroby. Za obdobie od začiatku januára do konca marca 2024 Airbus doručil svojim zákazníkom 142 komerčných lietadiel, čo predstavuje nárast o 15 lietadiel v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roku.

  Avšak upravený prevádzkový zisk v prvom štvrťroku klesol o 25 % na 577 miliónov EUR, čo bolo nižšie ako očakávanie analytikov, ktorí predpokladali zisk vo výške 789 miliónov eur. Voľný odliv hotovosti spoločnosti dosiahol 1,8 miliardy eur, čo je tiež nižšie ako očakávané 1,3 miliardy EUR.

  Generálny riaditeľ Airbusu Guillaume Faury poznamenal, že spoločnosť dosiahla pozitívne výsledky v náročnom obchodnom prostredí. Napriek tomu, že geopolitické napätie a problémy v dodávateľskom reťazci pretrvávajú, Airbus pokračuje v úspešnom dodávaní lietadiel svojim zákazníkom.

  Európsky výrobca lietadiel v súčasnosti vyhráva súboj medzi týmito svetovými gigantmi, keď v počte ročných objednávok porazil amerického rivala už 6 rokov po sebe. O tejto téme sme Vás informovali v článku nižšie:

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 131,8 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +10,2 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +24,2 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 167,1 USD. Súčasný dividendový výnos je 0,98 %.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.