More
  Home Krátké správy Nemecký výrobca športového oblečenia Adidas si pripisuje viac ako 6 %. Manažment firmy oznámil silný prvý kvartál a zvýšil výhľad ziskov na rok 2024. Tržby vzrástli o 4 % a mierne prekonali konsenzus Wall Street.

  Nemecký výrobca športového oblečenia Adidas si pripisuje viac ako 6 %. Manažment firmy oznámil silný prvý kvartál a zvýšil výhľad ziskov na rok 2024. Tržby vzrástli o 4 % a mierne prekonali konsenzus Wall Street.

  Nemecký výrobca športového oblečenia Adidas si pripisuje viac ako 6 %. Manažment firmy oznámil silný prvý kvartál a zvýšil výhľad ziskov na rok 2024. Tržby vzrástli o 4 % a mierne prekonali konsenzus Wall Street.

  Kvartálne výsledky Adidas

  Adidas zvýšil svoj výhľad ziskov na rok 2024 po tom, čo nemecký športový gigant oznámil lepší než očakávaný prvý štvrťrok. Manažment oznámil, že teraz očakáva celoročný prevádzkový zisk vo výške približne 700 miliónov EUR, čo je viac než predchádzajúci odhad vo výške 500 miliónov EUR.

  Pozitívne čísla prichádzajú približne mesiac po tom, Adidas vykázal vôbec prvú celoročnú stratu za viac ako 30 rokov a varoval, že predaj v Severnej Amerike opäť klesne, keďže maloobchodníci so športovým oblečením v USA zápasia s vysokými zásobami. Tržby za prvý štvrťrok sa zvýšili o 4 % na 5,46 miliardy EUR, čo je nad mierne nad konsenzom Wall Street. Hrubá marža sa zlepšila na 51 % z 45 % pred rokom.

  Adidas uviedol, že prevádzkový zisk za štvrťrok dosiahol 336 miliónov EUR, oproti 60 miliónom EUR pred rokom, keď firma rozviazala zmluvu s Kanye Westom a pod značkou Yeezy. Adidas ďalej uviedol, že v štvrťroku predal ďalšie produktov Yeezy za 150 miliónov EUR produktov. Zvyšok zásob Yeezy od Adidasu by sa pravdepodobne predal za približne 200 miliónov EUR. Manažment uviedol, že naďalej očakáva nepriaznivé následky menových kurzov na svoju ziskovosť v tomto roku.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 41,6 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +34,6 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 232,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.