More

  Nemecký športový koncern Adidas vykázal vôbec prvú celoročnú stratu za viac ako 30 rokov. Prevádzkovateľ športového oblečenia bojuje s nadmerným počtom zásob v Spojených štátoch amerických.

  Nemecký športový koncern Adidas vykázal vôbec prvú celoročnú stratu za viac ako 30 rokov. Prevádzkovateľ športového oblečenia bojuje s nadmerným počtom zásob v Spojených štátoch amerických.

  Kvartálne výsledky Adidas


  Nemecký športový gigant Adidas vykázal prvú ročnú stratu po viac ako 30 rokoch a predpovedal, že predaje v Severnej Amerike znova klesnú, keďže predajcovia športového oblečenia v Spojených štátoch bojujú s nadmerným počtom zásob. Firma sa snaží nájsť správnu cestu po prerušení spolupráce s Kanye Westom v októbri 2022 a pozastavení predaja lukratívnej série tenisiek Yeezy.

  V priebehu svojho prvého roku v pozícii generálneho riaditeľa sa Bjorn Gulden zameral na obnovenie predaja tenisiek Yeezy na účel vyčistenia zostávajúcich zásob a súčasne sa snažil zvýšiť popularitu produktov ako tenisky Samba a Gazelle a zlepšiť vzťahy s predajcami. Akcie spoločnosti sa odvtedy, čo Gulden prevzal vedenie, zotavili a prekonali výkonnosť akcií konkurentov Nike a Puma. „Zatiaľ čo stále nie sme tam, kde by sme chceli byť, koniec roku 2023 bol lepší, ako som očakával na začiatku roka,“ povedal Gulden.

  image 28

  Výrobca oblečenia ohlásil pokles tržieb v 4. kvartáli a zároveň nižšie straty. Za obdobie troch mesiacov do konca decembra 2023 sa tržby spoločnosti znížili o 7,6 % na 4,81 miliardy EUR, porovnateľne s 5,21 miliardy EUR v predchádzajúcom roku. Nemecký výrobca športových potrieb informoval o znížení straty, ktoré boli spôsobené odpismi spojenými s odchodom dizajnéra Yeezy Ye, známeho aj ako rapper Kanye West, kvôli jeho kontroverzným komentárom.

  Prevádzková strata spoločnosti v 4. štvrťroku klesla na 377 miliónov EUR oproti 724 miliónom EUR v rovnakom období predchádzajúceho roka 2022. Čistá strata priradená akcionárom sa znížila na 379 miliónov EUR z 512 miliónov EUR v predchádzajúcom roku. Strata na akciu dosiahla hodnotu 2,13 EUR v porovnaní so stratou 2,87 EUR z minulého roku.

  V súvislosti s fiškálnym rokom 2024 Adidas očakáva prevádzkový zisk približne 500 miliónov EUR a očistené tržby od menových vplyvov by sa mali zvýšiť o približne 5 %. Adidas plánuje predať zostávajúce zásoby produktov Yeezy. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 39,1 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +9,8 %, a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 200,1 EUR. Podľa trhovej kapitalizácie ide o 16. najhodnotnejšiu nemeckú firmu.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.